Bogdan Zdrojewski o kampanii i Dutkiewiczu (POSŁUCHAJ)

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2014-10-28 11:59 | Zmodyfikowano: 2014-10-28 12:14
A|A|A

foto: www.zdrojewski.info

Nie rozumie wewnętrznej rywalizacji w Platformie Obywatelskiej na Dolnym Śląsku, ale nie zamierza krytykować władz partii - były minister kultury Bogdan Zdrojewski po tygodniach milczenia ocenia kampanię samorządową w regionie. Nie rozumie sytuacji w Jeleniej Górze, gdzie partia podjęła decyzję o wsparciu w walce o fotel prezydenta tego miasta nie swojego działacza Marcina Zawiłę, tylko człowieka prezydenta Wrocławia - Marka Obrębalskiego. Bogdan Zdrojewski mówi jednak, że w tej sytuacji trzeba poczekać na wynik wyborów:

Co ciekawe, aktualnego prezydenta Jeleniej Góry mocno wspierają przeciwnicy zbliżenia PO z Rafałem Dutkiewiczem. Ostatnio wsparcia udzielił działaczowi minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Były minister kultury krytykuje też Rafała Dutkiewicza, który odmówił udziału w przedwyborczych rozmowach kandydatów na gospodarzy Wrocławia.

ZOBACZ KONIECZNIE: Kto nowym prezydentem Wrocławia? Głosuj!

Bogdan Zdrojewski dość surowo ocenia aktualne władze miasta - wytyka im błędy i złe podejście do rozwiązania m.in. sprawy miejsc parkingowych i korków we Wrocławiu. Były minister kultury z niepokojem patrzy też na przygotowania do Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku:

Według Bogdana Zdrojewskiego Wrocław musi w końcu pokazać, że program stolicy kultury będzie powodem do dumy dla całego kraju, a nie tylko władz miasta.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama