Legnica, Lubin: Jak dojechać na cmentarz (UTRUDNIENIA)

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2014-11-01 08:04 | Zmodyfikowano: 2014-11-01 08:03
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

1 listopada, to jedyny dzień w roku, gdy legnicki cmentarz komunalny dostępny jest przez całą dobę. Zwykle bramy zamykają się o 22. - Dziś wejścia pozostaną otwarte, a to oznacza, że między mogiłami muszą się również pojawić policjanci - wyjaśnia podinspektor Sławomir Masojć z legnickiej komendy. I dodaje: - Te rejony objęte są dodatkową służbą. Policjanci, którzy pełnią służbę w nocy, mają za zadanie pilnować cmentarza. Bywały przypadki, że dochodziło do dewastacji, dochodziło do innych przestępstw. Ostatnie lata są spokojne. Nie mieliśmy zgłoszeń, żeby w nocy coś niepokojącego działo się na cmentarzu. Niemniej jednak będziemy tam obecni. Mamy do dyspozycji monitoring i na pewno pomoże on w zapewnieniu porządku.

Wieczorem zostanie natomiast zamknięta nowa legnicka nekropolia - w Jaszkowie. Została oddana do użytku kilka miesięcy temu i do tej pory dokonano tam niespełna pięćdziesięciu pochówków.

W okolicach cmentarza komunalnego w Legnicy zmiana zasad ruchu nastąpiła o godzinie 10. Wcześniej jeździmy jak zwykle, później pojawiły się blokady przy skrzyżowaniach z Gwiezdną i Neptuna. Podinspektor Sławomir Masojć z legnickiej komendy podkreśla, że zostały wprowadzone identyczne zasady jak przed rokiem.

- Ulica Wrocławska zostaje zamknięta. Wyłączony jest tam ruch samochodów osobowych. Poruszać się tam mogą jedynie autobusy, taksówki i samochody, które dowożą osoby niepełnosprawne. Wokół cmentarza: ul. Cmentarna, ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Bracka - są zmiany organizacji ruchu i te ulice stają się jednokierunkowe.

Zakaz wjazdu na ul. Wrocławską dla aut osobowych będzie obowiązywał w sobotę do godziny 20 i w niedzielę od 10 do 16. Bez problemów tuż przed bramy nekropolii dojedziemy natomiast autobusami miejskimi. MPK zwiększyło częstotliwość połączeń z każdej dzielnicy. Średnio co 6 minut przed bramą nekropolii pojawiają się autobusy wypełnione pasażerami.

- Na liniach, które przebiegają w pobliżu cmentarza liczba autobusów jest zwiększona. Dodatkowo jest linia specjalna: z ulicy Grabskiego jedzie po to, by ludzi z tamtego kierunku również przewieźć bezpośrednio w okolice cmentarza - mówi Stefan Maciejowski, kierownik działu przewozów MPK.

Na dodatkowe połączenia autobusowe zdecydowały się również władze Lubina. Uruchomiono 7 nowych linii - między innymi ze Szklar Górnych, Niemstowa czy Buczynki. Autobusy kursujące między wsiami a miastem, dziś zatrzymują się na wszystkich przystankach w Lubinie. Dzięki temu pasażerowie nie muszą się przesiadać z komunikacji miejskiej na wiejską lub odwrotnie.

DODATKOWE LINIE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY LUBIN:

  • 4 OSIEK ŚW.KATARZYNY - Lubin - Obora - SZKLARY GÓRNE CMENTARZ
  • 100 GOLA - Lubin - Miroszowice - NIEMSTÓW
  • 101 LUBIN (KGHM) - Miroszowice - Kłopotów - Miłosna - GOGOŁOWICE
  • 102 DĄBROWA GÓRNA - Składowice - Księginice - Lubin - Krzeczyn Wielki / Krzeczyn Mały - GORZYCA
  • 103 CZERNIEC - Siedlce - Księginice - LUBIN (KGHM)
  • 104 BUCZYNKA - Miłoradzice - Raszowa Mała - Raszowa - Pieszków - Osiek - LUBIN (KGHM)
  • 105 BUKOWNA - Lisiec - Zimna Woda - Wiercień - Zimna Woda - Karczowiska - Raszówka- Gorzelin - Chróstnik - LUBIN (KGHM)
  • Dodatkowo w godzinach 8-20 linia 2 jest wydłużona z Krzeczyna do Chróstnika.
    W celu poprawy dostępności komunikacji autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach na terenie Lubina, co wyeliminuje konieczność uciążliwego przesiadania
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama