Odwołane loty, opóźnienia a wszystko przez mgłę

, Przemysław Gałecki | Utworzono: 2014-11-02 07:07 | Zmodyfikowano: 2014-11-02 10:30
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Jeszcze wczoraj wieczorem wrocławskie lotnisko informowało o możliwych utrudnieniach związanych z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Mgła spowodowała, że mogą nastąpić opóźnienia lub odwołania rejsów z i do Wrocławia. W niedzielę rano odwołany został planowany na godz. 5.50 lot do Warszawy oraz do Frankfurtu (godz. 6.35).

"Wszystkich pasażerów, którzy planują podróż z wrocławskiego lotniska uprzejmie prosimy o kontakt z informacją lotniskową (71 35 81 381, 71 35 81 489) lub z przewoźnikiem" - czytamy w komunikacie.

Na godz. 10.00 w niedzielę informacja była taka, że opóźniony został przylot samolotów z Modlina i Londynu Luton. Na odlot cały czas czekają pasażerowie do Warszawy a także Londynu Stansted. Poszkodowani są przede wszystkim ci ostatni. Wylecą dopiero o 12:30, czyli z ponad pięciogodzinnym opóźnieniem. Ale humory dopisują:

Na szczęście pogoda poprawia się - mgła opada a temperatura rośnie. Dziś nawet 16 stopni.

Wrocławskie lotnisko ma co prawda specjalny system ułatwiający lądowanie i startowanie w ciężkich warunkach, ale nie jest to rozwiązanie z najwyższej półki jakie w Polsce ma tylko Okęcie. Do tego ostatecznie to piloci podejmują decyzję, czy ryzyko nie jest zbyt wielkie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama