Kołodko o zadłużonych samorządach i transformacji

| Utworzono: 2014-11-04 11:35 | Zmodyfikowano: 2014-11-04 15:30
A|A|A

"Ćwierć wieku transformacji i co dalej?". Odpowiedzi na to pytanie szukał dziś na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym prof Grzegorz Kołodko. Wykład był otwarty, a aula pękała w szwach. Zdaniem byłego wicepremiera i czterokrotnego ministra finansów dotychczasowe 25 lat do dla Polski sukces względny i wiele rzeczy można było zrobić lepiej. Jednak nasz region to chlubny przykład transformacji z bardzo dobrą prognozą na przyszłość . - To najbardziej dynamiczne województwo - ocenia Kołodko:

Kołodko nie ma jednak wątpliwości, że także nasz region musi zadbać o rozwój przedsiębiorczości oraz o jak najefektywniejsze wykorzystanie nowych, ostatnich tak dużych, środków z Unii Europejskiej.

Profesor, mówił też o kredytach. - To wielka pokusa dla samorządów, dlatego dobrze, że rząd pilnuje progów zadłużenia - wyjaśnia ekonomista dodając, że wcale nie uważa pożyczek za samo zło:

Według rankingu dwutygodnika "Wspólnota" najbardziej zadłużonym polskim małym miastem jest Przemków, którego dług jest prawie równy przychodom do budżetu. Na drugim miejscu wśród miast grodzkich znalazł się Wałbrzych, z długiem sięgającym 64% gminnego budżetu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama