Muzyczna Bitwa w Jeleniej Górze (ZDJĘCIA)

Ewa Zając | Utworzono: 2014-11-06 17:17 | Zmodyfikowano: 2014-11-06 17:15

Do trzynastu grup wybranych na wcześniejszych przesłuchaniach w Legnicy i Świdnicy, dołączyły:

Obsydian
Dazed'n'Confused
Fosgen
Pancurnik
Pinokio Alternative
The Cox
Apokalipsa

Gościliśmy w klubie muzycznym Orient Expres, dziękujemy za świetną atmosferę, a zespołom za ich trud i moc rockowych dźwięków.

Wojciech Janicki szef muzyczny Radia Wrocław przyznaje, że kwalifikacje rozpoczęły się z wysokiego C:

ZOBACZ TEŻ, JAK BAWILIŚMY SIĘ W LEGNICY I ŚWIDNICY

Kolejne grupy walczyły o prawo udziału w drugim antenowym etapie bitwy, w którym będą się już starać się zdobyć uznanie słuchaczy. Najpierw muzycy musieli przekonać dziennikarzy muzycznych Radia Wrocław. 

Ostatnie już przesłuchania regionalne odbędą się we Wrocławiu 15 listopada w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Już wkrótce ogłosimy listę grup, które tam zagrają.

Za wszystkich trzymamy kciuki, zapraszamy też chętnych, którzy chcą pokibicować młodym zespołom - wstęp na przesłuchania wolny. A ostatnie przesłuchania 15 listopada. Spotykamy się w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Zgłoszenia: [email protected].

Muzyczna Bitwa to największy konkurs w naszym regionie dla młodych, rockowych bandów. W tym roku to już dziesiątą edycja! W tym miesiącu ruszy antenowy etap konkursu, zakwalifikowane grupy ze swoimi utworami będą walczyć o głosy słuchaczy. Najlepsi znajdą się w ścisłym finale i zagrają w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Wtedy rozstrzygnie się, kto wygra Muzyczną Bitwę 2015. Na zwycięzcę czeka 10 tys. złotych i gwarantowany udział w kolejnym koncercie Nowe Brzmienie Radia Wrocław.

Pierwsza edycja Muzycznej Bitwy odbyła się w 2006 roku, do dzisiaj przez konkurs przewinęło się niemal tysiąc dolnośląskich kapel. Różnie potoczyły się losy dotychczasowych laureatów Muzycznej Bitwy. Niektórzy, jak "Trzynasta w samo południe" czy "Fairy Tale Show" systematycznie pną się po szczeblach artystycznej kariery. Dowodem mogą być wydawane płyty, profesjonalne kontrakty z wytwórniami czy telewizyjne występy. Inni zaistnieli na lokalnym podwórku i koncertują w wielu miejscach, nie tylko na Dolnym Śląsku. Z dużym powodzeniem.

- Wszyscy finaliści Muzycznej Bitwy to zespoły bardzo atrakcyjne koncertowo - podkreśla Wojtek Janicki, szef muzyczny Radia Wrocław. Nieliczne grupy z grona laureatów zakończyły już swoją działalność. Dotyczy to głównie triumfatorów pierwszych edycji Muzycznej Bitwy.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.