Muzyczna Bitwa w Jeleniej Górze (ZDJĘCIA)

Ewa Zając | Utworzono: 2014-11-06 17:17 | Zmodyfikowano: 2014-11-06 17:15
A|A|A

fot. Justyna Chybalska (Radio Wrocław)

Do trzynastu grup wybranych na wcześniejszych przesłuchaniach w Legnicy i Świdnicy, dołączyły:

Obsydian
Dazed'n'Confused
Fosgen
Pancurnik
Pinokio Alternative
The Cox
Apokalipsa

Gościliśmy w klubie muzycznym Orient Expres, dziękujemy za świetną atmosferę, a zespołom za ich trud i moc rockowych dźwięków.

Wojciech Janicki szef muzyczny Radia Wrocław przyznaje, że kwalifikacje rozpoczęły się z wysokiego C:

ZOBACZ TEŻ, JAK BAWILIŚMY SIĘ W LEGNICY I ŚWIDNICY

Kolejne grupy walczyły o prawo udziału w drugim antenowym etapie bitwy, w którym będą się już starać się zdobyć uznanie słuchaczy. Najpierw muzycy musieli przekonać dziennikarzy muzycznych Radia Wrocław. 

Ostatnie już przesłuchania regionalne odbędą się we Wrocławiu 15 listopada w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Już wkrótce ogłosimy listę grup, które tam zagrają.

Za wszystkich trzymamy kciuki, zapraszamy też chętnych, którzy chcą pokibicować młodym zespołom - wstęp na przesłuchania wolny. A ostatnie przesłuchania 15 listopada. Spotykamy się w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Zgłoszenia: bitwa@prw.pl.

Muzyczna Bitwa to największy konkurs w naszym regionie dla młodych, rockowych bandów. W tym roku to już dziesiątą edycja! W tym miesiącu ruszy antenowy etap konkursu, zakwalifikowane grupy ze swoimi utworami będą walczyć o głosy słuchaczy. Najlepsi znajdą się w ścisłym finale i zagrają w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Wtedy rozstrzygnie się, kto wygra Muzyczną Bitwę 2015. Na zwycięzcę czeka 10 tys. złotych i gwarantowany udział w kolejnym koncercie Nowe Brzmienie Radia Wrocław.

Pierwsza edycja Muzycznej Bitwy odbyła się w 2006 roku, do dzisiaj przez konkurs przewinęło się niemal tysiąc dolnośląskich kapel. Różnie potoczyły się losy dotychczasowych laureatów Muzycznej Bitwy. Niektórzy, jak "Trzynasta w samo południe" czy "Fairy Tale Show" systematycznie pną się po szczeblach artystycznej kariery. Dowodem mogą być wydawane płyty, profesjonalne kontrakty z wytwórniami czy telewizyjne występy. Inni zaistnieli na lokalnym podwórku i koncertują w wielu miejscach, nie tylko na Dolnym Śląsku. Z dużym powodzeniem.

- Wszyscy finaliści Muzycznej Bitwy to zespoły bardzo atrakcyjne koncertowo - podkreśla Wojtek Janicki, szef muzyczny Radia Wrocław. Nieliczne grupy z grona laureatów zakończyły już swoją działalność. Dotyczy to głównie triumfatorów pierwszych edycji Muzycznej Bitwy.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama