Zostawią pacjentów i pojadą? Lekarze nie chcą szkoleń w stolicy

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2014-11-12 18:25 | Zmodyfikowano: 2014-11-12 18:27
A|A|A

Lekarze pierwszego kontaktu z regionu krytykują pomysł szkolenia onkologicznego w stolicy. Ministerstwo Zdrowia wyznaczyło po jednym dniu dla każdego województwa, Dolny Śląsk przypadł 8 grudnia. To oznacza, że kilka tysięcy lekarzy nie będzie mogło przyjmować tego dnia pacjentów - ostrzega prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej Jacek Chodorski:

Na sześciogodzinne zajęcia do stolicy ma pojechać blisko 30 tysięcy lekarzy, z czego prawie 3 tysiące z naszego regionu. Medycy podkreślają, że chcą się uczyć, ale ściąganie wszystkich do stolicy, to dezorganizacja pracy. Wrocławska lekarka Małgorzata Iwanowiec mówi, że chciałaby wziąć udział w szkoleniu, ale nie może zostawić pacjentów bez opieki:

Szef Porozumienia Zielonogórskiego skupiającego lekarzy rodzinnych Jacek Krajewski powiedział nam, że na razie nikt z jego kolegów nie wybiera się do stolicy. Jak podkreśla nie oznacza, to że medycy bojkotują szkolenia, jednak nie podoba im się realizacja pomysłu. Ministerstwo Zdrowia nie planuje na razie sesji wyjazdowych. Pakiet onkologiczny ma działać od nowego roku.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama