Zabójca z Legnicy zatrzymany. Ukrywał się w stolicy

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2014-11-13 17:17 | Zmodyfikowano: 2014-11-13 17:17
Zabójca z Legnicy zatrzymany. Ukrywał się w stolicy - zdjęcie ilustracyjne; fot. Alchemica (Wikimedia Commons)
zdjęcie ilustracyjne; fot. Alchemica (Wikimedia Commons)

Do zdarzenia doszło w weekend. W centrum Legnicy znaleziono zwłoki 33-letniego mężczyzny. Przy martwym mężczyźnie nie znaleziono przy nim ani portfela, ani żadnych innych przedmiotów. Opróżnienie kieszeni miało utrudnić policjantom ustalenie przyczyn morderstwa.

Podłożem konfliktu miedzy mordercą a zamordowanym było głębsze uczucie do tej samej kobiety. Marek N. namówił własnego brata, by ten pomógł mu pozbyć się rywala. Z ekspertyzy lekarzy wynika, że konkurent przed śmiercią został brutalnie pobity - właśnie przez dwie osoby. W pewnym momencie Marek N. zadał nożem cios prosto w serce. To był śmiertelny cios. Zabójca natychmiast opuścił Legnicę i schronił się w mieszkaniu swojej matki w Warszawie. To właśnie tam policjanci założyli mu kajdanki.

Do tej pory nie udało się ustalić miejsca pobytu drugiego z napastników. Dlatego śledczy nie chcą na razie komentować sprawy. Prokurator Liliana Łukasiewicz podkreśla jedynie, że zabójca 33-letniego mieszkańca Legnicy zadając cios nożem w serce musiał zdawać sobie sprawę z tego, że szanse ofiary na przeżycie są znikome.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.