Już widać metę. Czas podsumowań i ostatnich deklaracji przed niedzielnymi wyborami

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-11-14 18:53 | Zmodyfikowano: 2014-11-14 18:58
A|A|A

fot. jayneandd/flickr (used under a creative commons license)

Będzie na kartach do głosowania, ale nie kandyduje - kłopot w obozie Bezpartyjnych Samorządowców. W ostatniej chwili z udziału w wyborach do sejmiku województwa zrezygnował Tomasz Wójcik z dolnośląskiej Solidarności. Zajmował trzecie miejsce na liście w okręgu wrocławskim. Delegatura Krajowego Biura Wyborczego informuje, że w każdej z komisji wyborczych pojawi się informacja o skreśleniu Tomasza Wójcika z listy kandydatów. Jednak będzie widniał na kartach do głosowania, bo zrezygnował już po tym jak je wydrukowano. Solidarność zaistniała w końcówce kampanii samorządowej w regionie - jak już informowaliśmy w Radiu Wrocław z udziału w komitecie poparcia prezydenta Wrocławia zrezygnował szef związku na Dolnym Śląsku Kazimierz Kimso.

Czterech byłych i jeden obecny marszałek województwa zaapelowali dziś do Dolnoślązaków o głosowanie na wspólnych kandydatów Platformy Obywatelskiej i prezydenta Wrocławia. Politycy nie ukrywali, że nie we wszystkim się zgadzają, ale mają jeden wspólny cel czyli dobro Dolnego Śląska. Rafał Jurkowlaniec, Andrzej Łoś i Paweł Wróblewski namawiają do udziału w wyborach:

Kandydat PiS do sejmiku województwa Paweł Hreniak również zaapelował dziś, ale o wsparcie... jego partii a nie głosowanie na małe komitety:

Kandydatka Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Wrocławia Aldona Wiktorska - Święcka też podsumowała dziś kampanię wyborczą. Jak mówiła, teraz wszystko w rękach mieszkańców. Kandydatka, która nie przoduje w sondażach złożyła też nieoczekiwaną deklarację:

W ostatnim dniu kampanii głos zabrał też Robert Maurer kandydat do prezydenckiego fotela z ramienia Kongresu Nowej Prawicy. Stanął z ulotkami przy przejściu Świdnickim i krytykował pomysł przebudowy tego miejsca. Kandydat miał także ulotki i transparenty z żądaniem likwidacji straży miejskiej:

Z kolei Tomasz Owczarek z Wrocławskiej Inicjatywy Obywatelskiej, który także stara się o prezydenturę w stolicy Dolnego Śląska, zachęcał, by każdy kto ma prawo głosu szedł do urn:

I przenosimy się do Legnicy. Jacek Głomb szef Komitetu Wyborczego "Porozumienie dla Legnicy", które ma swoich kandydatów do rady miasta i na prezydenta cieszył się, ze spotkań z mieszkańcami. Jego zdaniem udało się ich przekonać do wielu pomysłów. Jednym z nich jest przekazanie procenta z budżetu do dyspozycji organizacji nie związanych z administracją:

Marek Obrębalski, kandydat PO popierany też przez Rafała Dutkiewicza na prezydenta Jeleniej Góry, dziś także zachęcał do pójścia do wyborów. Jak powiedział chce obniżyć koszty życia w mieście, chce też poprawić jego atrakcyjność i nie ma wątpliwości, że tego samego chcą mieszkańcy:

Przypominamy, że od północy obowiązuje cisza wyborcza. W niedziele lokale wyborcze będą otwarte od 7 do 21.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama