Zaparkowała, by pomóc chorej matce. Dostała mandat

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2014-11-15 10:11 | Zmodyfikowano: 2014-11-15 11:00
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Mieszkanka Lubina przedstawiła funkcjonariuszkom kartę uprawniająca do pozostawienia auta na kopercie. Jednak mimo to Urszula Bujko musi zapłacić pięćset złotych mandatu.

ZOBACZ KONIECZNIE: Luksusowe auta na kopertach. Tak się tłumaczą kierowcy (NAGRANIA)

- Podjechaliśmy na najbliższy parking inwalidzki., wysadziłam mamę i zaniosłam do domu, bo jest od pasa sparaliżowana. Wtedy podjechała straż miejska. Funkcjonariuszki stwierdziły, że jakiś inwalida czeka. Więc im powiedziałam, że moja mama też jest inwalidą i to nie takim, który bierze laseczkę i idzie, tylko potrzebuje całodobowej pomocy.

Komendant Straży Miejskiej w Lubinie uznał, że jego podwładne nie popełniły błędu wypisując mandat. Między innymi dlatego, że w czasie interwencji karta parkingowa dla niepełnosprawnych była widoczna, ale nie leżała za szybą pojazdu, tylko zsunęła się na fotel. Jest też inny, dużo ważniejszy powód. - Strażniczki ustaliły, że to parkowanie nie miało związku z wykonywaniem usługi dla osoby niepełnosprawnej, polegającej na jej dowozie, czy odbieraniu z miejsca. Nie potwierdzono takiego zdarzenia. Tu jest podstawa do ukarania, które zastosowały panie interweniujące - wyjaśnia Robert Kotulski, komendant Straży Miejskiej w Lubinie.

Zupełnie innego zdania są sąsiedzi, którzy pomagali przenieść sparaliżowaną kobietę do mieszkania. Aby w przyszłości uniknąć podobnych pomówień lokatorzy - za własne pieniądze - chcą zamontować kamerę na swoim budynku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ona
2014-11-18 20:06:11
z adresu IP: (83.9.xxx.xxx)
Ocena: -2
Nie powinna przyjmować mandatu. Po prostu. W sądzie pewnie by ją uniewinnili.
~alexx
2014-11-17 10:25:33
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 1
zamiast udzielić pouczenia, żeby karta leżała za szybą, zamiast potraktować po ludzku, te HIENY i DEBILKI oczywiście poszły po najmniejszej lini oporu - wystawiły mandat!!! ZAWSZONE MENDY!!! Limit mandatów na miesiąc już wyrobiony??? Kosztem ludzi??? Zlikwidować to gówno!
~Kazimierz57
2014-11-17 05:53:41
z adresu IP: (91.202.xxx.xxx)
Ocena: 4
OD ZAWSZE! Miałem zdanie o starży (w)miejskiej:NALEŻY TĘ CHOŁOTĘ ZLIKWIDOWAĆ. A tak szczerze to się dziwię że mózg wytrzamał napór intelektu! TO NIESŁYCHANE ABY TŁUMACZYĆ SIĘ SŁUŻBOM KTÓRE SĄ STWORZONE ABY POMAGAĆ! Czy ktoś to w tej służbie rozumie?
~add
2014-11-16 22:10:44
z adresu IP: (178.42.xxx.xxx)
Ocena: 1
@Aby w przyszłości uniknąć podobnych pomówień lokatorzy - za własne pieniądze - chcą zamontować kamerę na swoim budynku. > PRZEPRASZAM, ALE... niech sobie w dupie zamontują kamerę, bo już ich dymają. będą wiedzieli kto. Ile osób po stronie tej kobiety jest świadkami? Słyszeliście kiedyś o prawdomównej-milicji? Dlaczego pozwalacie, aby WASZE słowo było osrywane, jako dowód, przyglądając się biernie, jak to samo słowo po drugiej stronie dowodem jest. AAaaaa... źle preczytałem szybko! nie w LUBLINIE a w LUBINIE! Teraz już rozumiem -- patologia końcowego odcinka układu pokarmowego -- czyli jak to się mówi inaczej "wyżej sra, niż d... ma". Jeszcze raz. Od początku. To wy jesteście władzą. Oni są służbą (np. miejską). Trochę godności, pliz.
~wiemcomowie
2014-11-16 18:26:50
z adresu IP: (217.67.xxx.xxx)
Ocena: 5
straż miejska to banda nierobów i naciągaczy. tylko zdecydowany głos obywateli pozwoli pozbyć się tej gangreny
~widz
2014-11-16 14:05:51
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
podziękujcie za taką patologię Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji KRS 0000 102 130 bo oni forsowali takie głupkowate prawo i ich porąbaną "kampanię" na temat tzw. kopert.
~TAURUS
2014-11-16 09:01:15
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 4
ade, Prawnik i olo pewnie pracują w tej zbędnej w całym kraju formacji. Kogo bronicie, bezmózgów?
~Olo
2014-11-15 20:54:05
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: -12
Skoro ustalono, że to "parkowanie nie miało związku z wykonywaniem usługi dla osoby niepełnosprawnej, polegającej na jej dowozie, czy odbieraniu z miejsca" to w czym jest problem. Mandat się należał. "Karta się zssuneła na fotel" naiwne alibi. Znane są przypadki gdy cała rodzina parkuje na "kartę parkingową babci inwalidki". W razie czego można później przyjść i pokazać kartę znajomego inwalidy i powiedzieć, że się go przywiozło.
~Prawnik
2014-11-15 20:12:04
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: -6
Strażnik miejski to nie jest lekarz, który bada osoby i kwalifikuje do tego czy moga parkować na miejscach dla inwalidów. Osoba która chce korzystać z takiego miejsca musi posiadać Europejską Kartę Parkingowa Osoby Niepełnosprawnej, która ma być umieszczona w samochodzie za przednią szybą pojazdu. Na strażniku miejskim i policjancie SPOCZYWA USTAWOWY OBOWIĄZEK USUNIĘCIA SAMOCHODU lawetą na parking strzeżony, a za brak karny umieszczonej w odpowiednim miejscu powinien wypisać mandat według taryfikatora wysokości 500 zł. Jeśli funkcjonariusz nie usunie pojazdu bez karty z miejsca dla inwalidy powinien odpowiadać dyscyplinarnie. Sory, ale takie w polce jest prawo.
~ade
2014-11-15 14:04:56
z adresu IP: (83.25.xxx.xxx)
Ocena: -3
po pierwsze nie miała karty upoważniającej do parkowania za oknem, do czego się przyznała, po drugie jak rzekomo sąsiad pomagał jej przenieść matkę do domu to miała świadka i powinna odmówić przyjęcia mandatu. coś mi tu nie pasuje.
~mareks
2014-11-15 13:06:11
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 2
no i po to właśnie jest potrzebna "straż" miejska... banda obiboków nic więcej.
~ubu król
2014-11-15 12:14:34
z adresu IP: (31.174.xxx.xxx)
Ocena: 9
won do PUPy na bezrobocie razem z komendantem ! wydawało mi się, że takie służby jak policjant, czy strażnik powinny mieć pewien poziom logicznego myślenia i służyć ludziom a nie tylko mandaty wypisywać tam , gdzie najprościej. a menelstwo omijać szerokim łukiem. z drugiej strony widać na osiedlach pełno "inwalidów", którzy z koperty zrobili sobie prywatne miejsce do parkowania a bez problemu wynoszą z auta 2 zgrzewki mineralnej po 9kg każda...