Pierwszoligowe piłkarskie derby na remis

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-11-15 21:17

Początek meczu należał do zespołu Miedzi, ale drużyna Janusza Kudyby nie potrafiła wykorzystać stworzonych sytuacji. Blisko zdobycia bramki był w 14. minucie Mateusz Szczepaniak, ale jego uderzenie głową obronił Sławomir Janicki.

W 28. minucie niespodziewanie było 1:0 dla Chrobrego a bramkę ładnym strzałem sprzed pola karnego zdobył Łukasz Szczepaniak. Tuż przed przerwą dobrą szansę na wyrównanie miał Wojciech Łobodziński, ale jego uderzenie obronił Janicki.

W drugiej połowie Miedź wciąż miała przewagę. Kolejny strzał Łobodzińskiego znów padł łupem Janickiego. Wreszcie w 77. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównującą bramkę strzelił Tomasz Midzierski.

Na osiem minut przed końcem czerwoną kartką został ukarany piłkarz Chrobrego Damian Piotrowski. Miedź próbowała nadal atakować, ale nie udało jej się zdobyć zwycięskiego gola.

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 1:1 (0:1)

Midzierski 77 - Szczepaniak 28

Miedź: Andrzej Bledzewski - Ireneusz Brożyna, Kevin Lafrance, Tomasz Midzierski, Adrian Woźniczka, Wojciech Łobodziński, Adrian Cierpka (63' Radosław Bartoszewicz), Yannick Kakoko, Marcin Garuch, Daniel Feruga (69' Bartosz Nowak), Mateusz Szczepaniak.

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec (31' Michał Szałek), Łukasz Bogusławski, Adam Samiec, Dominik Kościelniak, Mateusz Hałambiec, Krzysztof Ulatowski (79' Mateusz Szałek), Karol Danielak (73' Damian Ałdaś), Damian Piotrowski, Łukasz Szczepaniak.