Wygrana Szełemeja. "Wałbrzych będzie najlepszy w Polsce"

Michał Wyszowski, Piotr Słowiński, Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2014-11-17 11:18 | Zmodyfikowano: 2014-11-17 11:18
A|A|A

fot. Michał Wyszowski (Radio Wrocław)

84 procent poparcia w pierwszej turze. Takie są pełne, ale wciąż nieoficjalne wyniki wyborów prezydenckich w Wałbrzychu. Roman Szełemej zdeklasował swoich konkurentów, otrzymując prawie 32 tysiące głosów. Drugi w stawce, Piotr Sosiński uzyskał ich nieco ponad 2600. Wynik Romana Szełemeja jest prawdopodobnie najlepszym wśród miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców.

O wysokim wyniku mówiło się od dawna, ale tak wysoki i to w pierwszej turze był niespodzianką. Jak to się robi? - pytamy Romana Szełemeja. - To jest prawdopodobnie wynik pozytywnej weryfikacji trzech lat zespołowej pracy - wyjaśnia obecny i przyszły prezydent Wałbrzycha. - Trzeba od rana do nocy pracować. To nam się wspólnie udało - przyznaje.Ale dodaje, że to również ciężar odpowiedzialności na najbliższe lata. - To jest bardzo z jednej strony satysfakcjonujące, ale to uwiera. Jak sobie uświadomimy, że to musi być dobrze zrealizowane. Takim poziom zaufania zobowiązuje.

"W życiu wszystko jest możliwe. Nie ma rzeczy niewykonalnych, nie ma rzeczy nie do osiągnięcia, celów nie do zrealizowania. To jest raczej kwestia woli, oczywiście intelektu, kwestii pracy zespołowej. Chciałbym, żeby Wałbrzych miastem najlepszym do życia w roku 2020"

Roman Szełemej odwiedził wałbrzyskie studio Radia Wrocław i był naszym gościem. Co mówił w wywiadzie na żywo?

Posłuchajcie całej rozmowy:

Roman Szełemej ma 54 lata. Z Wałbrzychem związany od urodzenia, wcześniej najbardziej znany jako lekarz kardiolog i szef połączonych wałbrzyskich szpitali. Miastem rządzi od 2011 roku. Wszedł do ratusza najpierw jako komisarz wyznaczony przez premiera, potem jako zwycięzca przyspieszonych wyborów. Objął miasto po prawie dziesięcioletnich rządach Piotra Kruczkowskiego zakończonych aferą z kupowaniem głosów (proces wciąż się toczy). Zasłynął dosłownym wysprzątaniem miasta i rozpoczęciem szerokiego frontu inwestycji. Za jego kadencji zakończono duże miejskie inwestycje takie jak Stara Kopalnia, Aqua-Zdrój, budowa domów komunalnych i żłobków.

ZOBACZ KONIECZNIE WYNIKI W INNYCH DOLNOŚLĄSKICH MIASTACH

Na kolejnych miejscach z wynikami sześciu i czterech procent są Piotr Sosiński oraz Alicja Rosiak. W sztabie Szełemeja już otwarto szampana oraz pokrojono okolicznościowy tort. Prezydent podziękował za głosy i wsparcie. Zapowiedział też, że uczyni Wałbrzych najlepszym miastem w Polsce.

W Wałbrzychu o fotel prezydenta ubiegało się pięciu kandydatów. W poprzednich wyborach Roman Szełemej również wygrał w pierwszej turze.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~lekarz
2014-11-21 20:26:15
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 2
Cyklofrenia to stara, rzadziej używana dziś nazwa określająca chorobę psychiczną, w której cyklicznie pojawiają się fazy depresyjne lub na przemian fazy depresji i manii. Określenie cyklofrenia zastąpione zostało przez nazwę choroba afektywna jedno- lub dwubiegunowa. Cyklofrenia (choroba afektywna jedno- lub dwubiegunowa) to choroba w której cyklicznie pojawiają się patologiczne zmiany nastroju: depresji czyli smutku, przygnębienia i utraty chęci życia, oraz depresji i manii czyli nienaturalnie podwyższonego nastroju, euforii, myśli wielkościowych i skłonności do niebezpiecznych zachowań. Dziś ta choroba w psychiatrii określana jest nazwą choroba afektywna jednobiegunową (jeśli chory ma cykliczne nawroty depresji) lub choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD), gdy ma fazy depresji i manii. O kurcze a miało być o Prezydencie Wałbrzycha ...
~devita
2014-11-18 16:28:57
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 0
Gratulacje Panie Prezydencie
~haha
2014-11-18 00:00:01
z adresu IP: (78.131.xxx.xxx)
Ocena: -2
Gwiazda... Normalny ? Buhahahahahahahaha
~marysia
2014-11-17 23:55:07
z adresu IP: (78.131.xxx.xxx)
Ocena: 2
Gratulacje panie Prezydencie. Jednak leki pomogły i przyniosły sukces ... Tak trzymać...
~semprona
2014-11-17 19:55:41
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Gratulacje P.Prezydencie...mój głos to zaledwie niewielka cząstka...dziękujemy za ostatnie lata...życzymy wszystkiego najlepszego w następnej kadencji...
~Romek k
2014-11-17 18:14:37
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -2
Nigdzie nie pisze że p.Szełemej jest z PO. Dlaczego?
~Ewa
2014-11-17 17:51:52
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: -1
Gratuluje,duzo uczynil dobrego dla miasta i jego mieszkancow.Jego zwyciestwo odbieram jako podziekowanie mieszkancow za wszystko co uczynil.Walbrzych kochane miasto.Moje najpiekniejsze strony.
~Marietta
2014-11-17 15:42:28
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: -2
GRATULACJE p. Prezydencie :) życzę dalszej owocnej pracy :) i taka mała dygresja do komentatorów : szkoda, że się wstydzie podawać prawdziwych imion, na pewno są ciekawe....
~PIERRE
2014-11-17 15:13:42
z adresu IP: (89.92.xxx.xxx)
Ocena: 1
Panie PREZYDENCIE.Niech Pan wybuduje w Walbrzychu lotnisko,po co mamy tluc sie z Wroclawia i moze jeszcze z sokolowska szwajcarskie Davos? Gratulacje!!!
~Obserwator
2014-11-17 14:15:08
z adresu IP: (77.113.xxx.xxx)
Ocena: 4
Gratulacje! Głosowałam na Pana i jestem dumna, że osiągnął Pan taki wynik. Gdyby w innych miastach brano z Pana przykład nasz kraj rozkwitałby. Wszystkiego dobrego!
~asior
2014-11-17 13:40:20
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 7
Gratulacje dla Pana Romana Szełemeja !!! Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.
~ele
2014-11-17 12:05:03
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 4
I tak ma być ten człowiek wie co najlepsze dla Wałbrzycha
~Gwiazda
2014-11-17 11:26:18
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: 3
Limciu , czas pokaże bo jak miasto mozna zmienić w okresie 3 lat za jego panowania skoro poprzedni prezydent zroil z niego jeszcze większe śmietnisko niz było, dużo zalet ma jego kadencja oraz sposób w jaki podchodzi do ludzi przede wszystkim jest normalnym człowiekiem :)
~spidi
2014-11-17 10:48:35
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 5
DZiekujemy Panie Romanie za to co pan robi dla WAłbrzycha Najlepszy Prezydent
~Kamilosss
2014-11-17 10:25:48
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: -2
A co z wynikami w Boguszowie? Kujawa?
~Młody
2014-11-17 09:23:19
z adresu IP: (37.31.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wcześniej miasto tez było zadłużane i nic z tego nie było pieniądze szły do kogoś kieszeni. Teraz widać ze coś się dzieje w Wałbrzychu oby tak dalej panie Romanie świetna praca pozdrawiam
~poczatex
2014-11-17 09:08:09
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 7
i co? Do czynszu ci dojdzie 70 zł? A masz ładne drogi i nie tracisz tyle na mechanika. Masz ładniejsze miasto, dzięki czemu masz lepsze samopoczucie i nie wychowasz dzieci w melinie . Wrocław i Warszawa mają ogromne zadłużenia i ludzie tam lepiej żyją. Paula jak chcesz żyć w brudzie to na wioche! Widocznie masz takie geny. Elo. Brawo Roman !
~paula
2014-11-17 08:24:14
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -5
Teraz się cieszycie, ale jak przyjdzie Wam czynszem spłacać ten ogromny dług, który zrobił to nie będzie Wam tak wesoło. Wałbrzych się zmienia, ok, ale można to było inaczej rozegrać, a nie zadłużać miasto na taką skale. Jeszcze będziecie płakac...
~wałbrzyszanin
2014-11-17 08:11:05
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 5
Ja nie chcę drugiej Irlandii czy Japonii. Ja chcę PIERWSZY Wałbrzych ! Brawo Roman, jesteś wielki. Przy okazji pozdrowienia dla poseł Zalewskiej. Zatkało?
~siggi22
2014-11-17 07:17:44
z adresu IP: (87.148.xxx.xxx)
Ocena: 9
Mozna wiele mówić na ten temat !!Obiecuje najlepsze miasto w Polsce??? Dajmy mu sznse!! Nie oczerniajmy zbyt szybko ,, Zobaczmy co dzieje sie do tej pory !! Z takiego bagna jakim był Wałbrzych za Kruczkowskiego , a co Jest teraz ,, Jak to sie mówi : od razu Krakowa nie zbudowali !!! Jestem mieszkanka Wałbrzycha , i widze jakie zmiany zaszły do tej pory ,To widac gołym okiem !! Oczywiście jest wiele pracy zeby doprowadzić To miasto do normalnosci ,ale mimo wszytko dzieje sie wiele ,,a obserwuje to wszytko z daleka i co trzy miesiace przyjerzdzajac do Wałbrzycha nabieram głebokiego powietrza i z usmiechem na twarzy moge powiedziec ze ten gosc jest wielki !!!!i powinnismy byc dumni ze wkońcu ktos nie roztwania naszych pieniedzy Tylko widac zmiany i robi cos dla ludzi ,, a obiecanki????? Oj nie tacy ludzie nam wiele obiecali np,, Druga Irlandie ;) i co ??? dalej siedza na stołkach a my dalej zyjemy z tym przysłowiem ,,,,Druga Irlandia ;) ,,, a dla Pan Szałameja wielkie ukłony :) pozdrawiam z Fuldy ,,,
~igła
2014-11-17 07:13:24
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 10
brawo tak powinno być SZełemej góra a cały chłam do tarcia chrzanu niech idzie do tego sie nadają a nie do rządzenia miastem SUPER PANIE PREZYDENCIE JEST PAN NIEZASTĄPIONY!!
~kannk
2014-11-17 01:35:20
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -4
Niestety jest jeden minus tego wszystkiego. Szpital schodzi na psy. Trzeba by dr Szełemeja sklonować
~Wałbrzyszanin
2014-11-17 01:23:32
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 5
do Limciu wiesz ja też głosowałem na Szełemeja i powiem ci ze i tak bardzo ale to bardzo ogarnia burdel jaki zrobił Kruczkowski mieszkam w wałbrzychu 30 lat i nie pamiętam kiedy w miescie działo sie tak wiele mianowicie inwestycje rematy dróg itp a co do najlepszego miasta moze poniosło ale napewno poprawi wiele pozdrawiam
~z Wałbrzycha
2014-11-17 01:14:19
z adresu IP: (37.152.xxx.xxx)
Ocena: -13
Jest miasto tak zadłużone że ta kadencja będzie żeby spłacić . Mieszkańcy dzielnic pereferyjnych nie mogą liczyć na place zabaw , nie zasługują na oświetlone ulice itp. Bo centrum jest ważniejsze. A młodzi wyjechali z Wałbrzycha głosowało przeważnie osoby wiekowe mało młodych .
~stasch
2014-11-17 00:58:35
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: -6
będą mieli lipę żę az miło , facet też beznadziejny
~kasis
2014-11-17 00:30:43
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ciesze sie bardzo z takiego obrotu wyborow
~Limciu
2014-11-17 00:08:32
z adresu IP: (79.163.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wielu ludzi w Wałbrzychu poszło tylko po to na wybory, żeby zagłosować na dr Szełemeja. Poziom nadziei wiązany z tym prezydentem jest przeogromny. Sam też na niego zagłosowałem, bo nie ma lepszego kontrkandydata. Jednak jak przeczytałem przed momentem deklarację uczynienia z Wałbrzycha najlepszego miasta w Polsce, to zastanawiam się czy Pan doktor nie stracił kontaktu z rzeczywistością. Niedawno któryś z tygodników opublikował ranking polskich miast grodzkich i Wałbrzych był na miejscu OSTATNIM. A przecież prezydent Szełemej nie rządzi tu od wczoraj. Lepiej niech uważa co obiecuje, bo miłość potrafi się szybko zmienić w nienawiść, a pan doktor niezależnie od tego czy będzie kiedyś prezydentem czy nie, to jako lekarz zawsze pozostanie osobą publiczną. Ciężko mu będzie żyć w Wałbrzychu gdy wszyscy mieszkańcy będą go nienawidzić za zawiedzione nadzieje.
~ela
2014-11-17 00:04:34
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 5
Cieszę się bardzo z takiego wyniku.
~mona 1432
2014-11-17 00:03:47
z adresu IP: (84.215.xxx.xxx)
Ocena: 2
A co z Jedliną Zdrój wiecie już cos kto wygrywa
~mona1432
2014-11-17 00:01:28
z adresu IP: (84.215.xxx.xxx)
Ocena: 1
a co z Jedliną wiecie już coś
~ja
2014-11-16 23:50:20
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 1
wow