Rugby podbija Dolny Śląsk? Dyscyplina trafiła m.in. do szkół

| Utworzono: 2014-11-18 19:54 | Zmodyfikowano: 2014-11-18 19:55
A|A|A

Informacja o pojawieniu się dyscypliny w kalendarzu IO w 2016 roku ucieszyła wszystkich z nią związanych. Decyzja podjęta przez MKOl była silnym argumentem w walce o środki na rozwój rugby. Dolny Śląsk to wykorzystał. Rugby można uprawiać w kilku miastach regionu, obecne jest także w wielu szkołach.

"To świetna dyscyplina zarówno dla młodych jak i starszych" - mówił w rozmowie w Radiu Wrocław Bartosz Ryś z KS Rugby Wrocław:

Rugby w naszym regionie mocno się rozwija. Za nami pierwsze we Wrocławiu szkolenie instruktorskie w bezkontaktowej odmiany Rugby -  Tag. Szkolenie przeznaczone było głównie dla nauczycieli wychowania fizycznego oraz animatorów sportu. W kursie udział wzięło 25 osób, w tym 15 nauczycieli WF z wrocławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Szkolenie poprowadził były wielokrotny reprezentant, a obecny trener kadry U19 Polski Rugby 7 Jakub Lisiewski.

Kurs oprócz wiedzy o przepisach i ich wdrażaniu miał na celu pokazania pozytywnych aspektów wpływu rugby na codzienne życie młodzieży szkolnej i umacnianiu ich wartości moralnych.

Wielu nauczycieli w trakcie i tuż po zajęciach wyraziło chęć ścisłej współpracy z oficerem rozwoju rugby Dariuszem Święs i KS Rugby Wrocław. Szkolenie odbyło się w ramach projektu Rugby Tag Silesia 2014. Jego głównym celem jest wprowadzenie rywalizacji sportowej pomiędzy trenującymi grupami uczniów poprzez organizację turniejów i zawodów sportowych.

Pierwszy Turniej Rugby Tag Silesia 2014 odbędzie się w czwartek, 27 listopada w Hali Oławka przy ul. Na Niskich Łąkach 3.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama