Siatkarki Impelu lepsze od Budowlanych Łódź

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-11-20 19:47 | Zmodyfikowano: 2014-11-20 20:23

Pierwszy set od początku układał się pod dyktando wicemistrzyń Polski. Drużyna Tore Aleksandersena szybko objęła prowadzenie 6:2 a na pierwszą przerwę techniczną schodziła przy wyniku 8:5. Kolejne fragmenty tej partii to udane akcje Miry Topić i Hany Cutury, po których Impel prowadził już 16:10. Końcowe fragmenty seta były popisem Joanny Kaczor i Agnieszki Kąkolewskiej i wrocławianki pewnie zwyciężyły 25:15.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Budowlanych 3:0. Impel ruszył do odrabiania strat i po asie serwisowym Magdaleny Gryki prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Kolejne akcje to gra niemal punkt za punkt. Wicemistrzynie Polski prowadziły 16:15. Przełom nastąpił przy remisie 18:18. Kolejne cztery punkty z rzędu zdobył zespół z Łodzi i nie roztrwonił już tego prowadzenia wygrywając tę partię 25:20.

Trzeciego seta świetnie rozpoczęły wrocławianki, które objęły prowadzenie 6:1. Drużyna z Łodzi odrobiła część strat, ale po kilku kolejnych akcjach Impel wciąż wygrywał 8:5. Dzięki świetnej grze Kaczor i Kąkolewskiej wkrótce przewaga urosła już nawet do dziwięciu punktów i gospodynie prowadziły bardzo wysoko 18:9. Zespół Budowlanych nie był w stanie znaleźć recepty na świetnie grające zawodniczki Tore Aleksandersena, ktore bardzo wysoko wygrały trzeciego seta 25:13.

Czwarta partia od początku układała się remisowo. Najpierw było 4:4, potem 87:8 a następnie 10:10. Sygnał do ataku dała Joanna Kaczor. Po jej asie serwisowym drużyna Impelu prowadziła 14:13 i szybko zdobyła dwa kolejne punkty. Końcówka seta to ponownie bardzo dobra gra wicemistrzyń Polski. Objęły prowadzenie 23:18 a po dwóch skutecznych akcjach Topić wygrały tę partię 25:18 i cały mecz 3:1.

Impel Wrocław - Budowlani Łódź 3:1 (25:15, 20:25, 25:13, 25:18)

Impel Wrocław: Agnieszka Kąkolewska, Joanna Kaczor, Hana Cutura, Mira Topic, Monika Ptak, Magdalena Gryka - Agata Sawicka (libero) - Denise Hanke, Anita Kwiatkowska, Katarzyna Mroczkowska.

Budowlani Łódź: Magdalena Śliwa, Gabriela Polańska, Natalia Skrzypkowska, Sanja Popovic, Sylwia Pycia, Ewelina Sieczka - Valerie Courtois (libero) - Emilia Kajzer, Dorota Ściurka, Martyna Grajber.