Jednoosobowa debata kandydatów na prezydenta

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2014-11-26 17:52 | Zmodyfikowano: 2014-11-26 18:17
A|A|A

fot. Gregor Niegowski (Radio Wrocław)

Za nami druga debata z kandydatami na prezydentów dolnośląskich miast. W Radiu Wrocław w pojedynku argumenty mieli zmierzyć się rywalizujący o fotel prezydenta stolicy Dolnego Śląska Rafał Dukiewicz i Mirosława Stachowiak - Różecka z PIS. Obecny gospodarz miasta nie pojawił się jednak w naszym studiu usprawiedliwiając się innym spotkaniem wyborczym.

POSŁUCHAJ CAŁEJ DEBATY:

Mirosława Stachowiak wśród najważniejszych punktów swojego programu wyborczego wymienia usprawnienie komunikacji publicznej w mieście i uporządkowanie finansów Wrocławia:

Zmniejszenie długów w mniejszej kasie - mogłoby nastąpić zdaniem Stachowiak - Różeckiej poprzez restrukturyzację miejskich spółek oraz rezygnację z pewnych dużych imprez takich jak np. World Games lub przesunięcie ich w czasie.

Sonda

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich we Wrocławiu?

Ta sonda już się zakończyła.
na Rafała Dutkiewicza
3661
na Mirosławę Stachowiak-Różecką
2767
nie będę głosować w drugiej turze
435
Wszystkich głosów: 6863

W poniedziałek w Radiu Wrocław walkę na argumenty mieli stoczyć rywalizujący o fotel prezydenta stolicy Karkonoszy - aktualny gospodarz miasta Marcin Zawiła i kandydat wspierany przez PO, Marek Obrębalski. Ten drugi nie skorzystał jednak z naszego zaproszenia, argumentując to spotkaniem z wyborcami w Sobieszowie.

Zobacz: Jednostronna debata kandydatów z Jeleniej Góry (POSŁUCHAJ)

W piątek w Radiu Wrocław debata z udziałem kandydatów na prezydenta Legnicy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~michu
2014-11-28 11:53:40
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: -6
pani Mirka jest zbyt nerwowa, łatwo wyprowadzić ją z równowagi. nie chcę znerwicowanego i nieobliczalnego prezydenta. to nie jest dobra energia tylko nerwica.
~Mancija
2014-11-27 17:09:47
z adresu IP: (99.252.xxx.xxx)
Ocena: -1
A ja to Dudkowi Baumana nie zapomne i za to powinien odejsc
~greg
2014-11-27 11:59:06
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ja tylko chcę przypomnieć że Narodowe Forum Muzyki to był projekt zainicjowany przez ministra Ujazdowskiego w rządzie Jaroslawa Kaczyńskiego. To był wtedy sztandarowy projekt wspierany przez rządy PiS. Stawianie z tego zarzutu Dutkiewiczowi jest nie do konca uczciwe. Natomiast takie pomysły jak fontanna za 20 baniek czy World Games to istotnie bezsensowne problemy.
~Lodzia
2014-11-27 10:36:07
z adresu IP: (194.147.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dobrze Arkadiuszu. :)
~Czerepach
2014-11-27 10:33:24
z adresu IP: (194.147.xxx.xxx)
Ocena: -5
Pani Lodziu niech pani pamięta, żeby nie podpisywać się nickiem " KSIĘGOWA ". :)
~realdudek
2014-11-27 10:18:06
z adresu IP: (217.153.xxx.xxx)
Ocena: -2
Z obrzydzeniem, ale zagłosuję na kandydatkę PIS. Zmiana jest konieczna. Dutkiewicz odfrunął kompletnie - on sobie poradzi bez dalszego piastowania tej funkcji i wreszcie nie będzie musiał narzekać na zarobki. Zmiana potrzebna jest po to, aby od koryta oderwać całą tę Dutkiewiczowską świtę, która nareszcie powinna zająć się jakąś uczciwą pracą. Byle by tylko nie obsiedli teraz urzędu marszałkowskiego, darmozjady.
~carlos
2014-11-27 09:53:33
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -1
Jeszcze tydzień temu w tej sondzie prowadziła Stachowiak. Wystarczyło, że Dutkiewicz wyszedł na ulicę, rzucił kilka wyborczych haseł, porozwieszał plakaty i już szala się przechyliła.
~sowa
2014-11-27 09:09:16
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 10
Nie jestem PISowcem, ale głosuję na Panią Mirosławę. Jestem gotowa zaryzykować bo jeśli ktoś jeszcze myśli, że Pan Dutkiewicz robi cokolwiek DLA miasta to jest w ogromnym błędzie. Wystarczy chwilę się zastanowić.
~Gośc
2014-11-27 08:16:13
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 11
Trzymam kciuki za Pania i będziemy całą rodziną głosować, trzeba coś w tym mieście w końcu zmienić - 12 lat wystarczy !!!!
~VIV
2014-11-27 01:59:01
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 5
MOJE SERCE Z TOBĄ !!!
~viv
2014-11-27 00:47:27
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 9
Apeluję do wszystkich, którzy chcą by w tym mieście zamiast bzdur za potężne kilkaset milionów - w stylu Narodowego Forum Muzyki - budować przedszkola i nowe linie tramwajowe. NIE DAJCIE MU ZNOWU DOJŚĆ DO WŁADZY. 12 LAT JUŻ WYSTARCZY!!! TEN FACET JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁ!!!
~ivy
2014-11-27 00:35:47
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 12
Mirka jest zajeb.istą babką! Nie owija w bawełnę. Czuć od niej pozytywną energię, a Dudi jest już zgrany
~neo
2014-11-27 00:33:42
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 6
Pooglądajcie sobie ludzie to na YT /watch?v=b9zuyJQSkN4#t=15 jak nasz "wielki logik" ma kupę w majtach A poważnie - naprawdę chcecie dać temu zblatowanemu układowi kolejne 4 lata??? Zastanówcie się, bo po niedzieli nie będzie odwrotu. Ja widzę w Mirce pozytywną energię i szczerość, oraz siłę, a nie złotouste farmazony, które nijak się mają do rzeczywistości
~Odplatformiacz
2014-11-26 22:51:30
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 18
Dutkiewicz nie przyszedł na debatę, bo pewnie był bardzo zajęty planowaniem zwiększenia zadłużenia Wrocławia, poprzez planowanie kolejnych "niezbędnych" multimedialnych fontann... A przecież ma jeszcze ma na głowie planowanie wyniku wyborów (w POrozumieniu z komisjami wyborczymi).
~openmind
2014-11-26 21:48:50
z adresu IP: (93.181.xxx.xxx)
Ocena: 10
Dutkiewicz nie jest w żadnym stopniu merytoryczny, chyba że chodzi o stworzenie we Wrocławiu wypożyczalni samochodów elektrycznych. To pasuje do jego dynamizmu.
~tomi
2014-11-26 21:21:21
z adresu IP: (37.152.xxx.xxx)
Ocena: 7
nie rozumie tego betonu platformy pluja im w twarz a oni mowia ze to deszcz pada
~nieźle?
2014-11-26 21:08:31
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: -11
Bella i www - te same osoby sądząc z IPka - to PiS dzielnie klika :) Pani z PiS nie jest przygotowana merytorycznie do rządzenia, to jest jej problem. I oby nie był problemem miasta w przyszłości...
~Bella
2014-11-26 20:47:17
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: -6
Dutkiewicz juz podebatowal, a kandydatka pokazuje, że musi sie promować ze swoim brakiem konkretów: trzeba przewietrzyc, trzeba sprzedac, kupic, zrobic.
~www
2014-11-26 20:46:49
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 14
Duduś jak zwykle pokazał arogancję, 30tego będzie miał smutną minę
~JaB
2014-11-26 19:23:38
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 23
Super wypadła. Rzeczowa sympatyczna. Girls power!
~gosc
2014-11-26 18:49:20
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: -12
Pani Różycka bez zaplecza politycznego(a to juz wybrane) nigdzie nie poleci i nic nie zrobi. Będziemy się cofać i będzie ciągła bitwa, wstyd i hańba. Dutkiewicz nawet przy najgorszym scenariuszu będzie miał z PO większość w radzie miasta, a w sejmiku będzie zasiadał jako radny ekipy rządzącej.
~maks
2014-11-26 18:47:11
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 22
Ta Pani pokazała, że będzie dobrym Prezydentem. I wie o tym również Rafał Dutkiewicz skoro boi się debaty i unika merytorycznej dyskusji.
~ppp
2014-11-26 18:36:44
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 9
Brawo
~ekhm
2014-11-26 18:29:00
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: -8
Ktokolwiek tego słuchał nie ma wątpliwości, że kandydatka PiSu nadaje się do trajkotania, ale z pewnością nie do rządzenia...