Mikołajkowe bieganie na Dolnym Śląsku (KALENDARZ)

| Utworzono: 2014-11-29 10:14 | Zmodyfikowano: 2014-11-29 10:20
A|A|A

We Wrocławiu drugi bieg z cyklu Grand Prix CITY TRAIL. To jesienno-zimowe przełajowe zawody na dystansie 5 km. – Z jednej strony jest to dystans zachęcający dla początkujących biegaczy, z drugiej przyciąga doświadczonych zawodników, którzy nasze biegi traktują jako mocne treningi – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator zawodów. Wrocławska edycja odbywa się – podobnie jak w ubiegłym roku – w Lesie Osobowickim. Biegacze pobiegną tą samą trasą, z metą na boisku leśnym. Start biegu głównego, który odbędzie się 6 grudnia jest zaplanowany na godzinę 11:00. Biegi dzieci rozpoczną się o godzinie 9:30, a o 8:30 ruszy biuro zawodów. Zapisy możliwe na miejscu.

Zakończyły się już natomiast zapisy do pierwszego Biegu Mikołajkowego w Legnicy. Jest to nowa impreza w kalendarzu biegowym. Start, 6 grudnia, o godzinie 11.00 w Lasku Złotoryjskim. Mimo zwiększenia limitu uczestników do 300 lista została błyskawicznie zapełniona. Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania 10 kilometrów krosowej trasy, która będzie wiodła uroczymi, leśnymi ścieżkami. Każdy uczestnik biegu dostanie pakiet startowy, w którego skład wejdzie między innymi czapka Mikołaja. Na tych, którzy zameldują się na mecie czekać będzie pamiątkowy medal. Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają piękne puchary.

Kolejne biegowe spotkanie we Wrocławiu organizuje stowarzyszenie Parkrun. W sobotę, 6 grudnia, o 9.00 wszyscy fani najprostszej formy ruchu spotykają się przy Jazie Opatowickim. Bieganie na dystansie 5000 metrów. Udział w próbie jest bezpłatny, trzeba jednak być członkiem Parkrun. Szczegóły wstąpienia do klubu na parkrun.pl. W zajęciach bierze udział od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Spora frekwencja możliwa również podczas mikołajkowego spotkania.

Na bieganie zaprasza też Bardo. 6 grudnia odbędzie się Mikołajkowy Bieg Uliczny – SantaRun Bardo. Organizatorzy przygotowali dwa dystanse – 5000 metrów dla aktywnych i 1 kilometr dla początkujących. Start zaplanowano przy hotelu Brido o godzinie 11.00. Trasa będzie wiodła ulicą Grunwaldzką i obok małego osiedla przy ul. Polnej. Zapisy możliwe m.in. w dniu biegu w biurze zawodów do godziny 10.00. Każdy natomiast, który zgłosi sie poprzez stronę internetową otrzyma: pamiątkową czapkę mikołajową, okolicznościowy numer startowy, posiłek regeneracyjny oraz ciepłą kawę i herbatę. Dla wszystkich zawodników zostały przewidziane medale. Najlepsi w kategoriach dodatkowo otrzymają dyplomy.

6 grudnia rozegrany zostanie I Dolnobrzeski Cross Mikołajkowy Bieg charytatywny dla Karolka. Start i meta zlokalizowane będą na Stadionie Miejskim w Brzegu Dolnym. Zawody odbędą się na trasie przełajowej po alejkach parkowych i bezdrożach na dystansie około 5 km. Uczestniczyć będzie można w biegu, bądź w marszu nordic walking. – Biegniemy, by zorganizować zbiórkę pieniędzy dla chorego Karola Bizonia – podkreślają organizatorzy. Start w imprezie bezpłatny. Karola będzie można wesprzeć podczas prowadzonej w trakcie biegu zbiórki do puszek. Początek o 11.00.

Biegowe Mikołajki też w Prusicach. Będzie to już trzecia edycja Biegu w Poszukiwaniu Św. Mikołaja. Start o godzinie 14.00 z Rynku w Prusicach. Zmagania na dystansie 5 kilometrów. Bieg zostanie rozegrany w dwóch kategoriach w podziale na płeć. Może w nim wziąć udział każdy kto ukończył 16 rok życia, niezależnie od miejsca zamieszkania czy przynależności klubowej. Na najlepszych czekają nagrody. Dodatkowo zostaną nagrodzeni najlepsi biegacz i biegaczka Gminy Prusice.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama