Akcja Reakcja Radia Wrocław: Klątwa wyciągu w Lubawce

Piotr Słowiński | Utworzono: 2014-12-11 07:59 | Zmodyfikowano: 2014-12-11 08:07
A|A|A

Fot. Piotr Słowiński (Radio Wrocław)

Wyciąg w Lubawce nie działa i nie wiadomo, czy tej zimy ruszy. Poprzedni dzierżawca, czyli Fundacja Alternatyw Cywilizacyjnych "Żyć Inaczej", otrzymała wypowiedzenie od gminy, która jest właścicielem kilkusetmetrowego orczyka na Świętej Górze i już tam jej pracowników nie ma. Grupa osób związana z wyciągiem od lat, czyli przede wszystkim miłośnicy narciarstwa i ratownicy górscy, próbują go reanimować, ale na to, jak wiadomo, potrzeba pieniędzy.

Okazuje się, że kolejne władze gminy Lubawka nie przeprowadziły skutecznie wyłączenia stoku na Świętej Górze z produkcji leśnej. Ta procedura dopiero trwa w Lasach Państwowych. Lasy są chętne, by zamienić się z gminą na grunty, ale do zamiany nie dojdzie, dopóki procedury wylesienia się nie skończą, a te utknęły na etapie postępowania administracyjnego. To nie są dobre wiadomości dla miłośników narciarstwa z Lubawki. Chcą oni uzyskać dopuszczenie wyciągu przez nadzór techniczny jeszcze przed świętami, by można było wyciąg włączyć, jak pojawi się pierwszy śnieg. 

O tym, jaka przyszłość czeka narciarstwo w Lubawce, rozmawialiśmy w Akcji Reakcji Radia Wrocław. Posłuchajcie:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~koala
2014-12-12 13:20:56
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: -9
Polaczusie wy moje kochane:))))))
~BUSZ
2014-12-12 08:43:34
z adresu IP: (213.108.xxx.xxx)
Ocena: -1
ja tej zimy na pewno będę jeździł na tym stoku, a wy się kłóćcie i wyzywajcie. jakby trzeba było, to sam bym go sobie skosił ;) jak chcesz coś zrobić, to to zrób...
~Waclaw
2014-12-12 07:15:01
z adresu IP: (77.113.xxx.xxx)
Ocena: 4
A ile członków władzy z Lubawki jeździ na nartach, albo w ogóle uprawia jakiś sport ? Oni chyba tego nie rozumieją i nie czują:-) Może to da odpowiedź dlaczego tak jest... Prawda jest taka, że dopóki ludzie pasjonaci się nie zorganizują, to nic z tego nie będzie. No chyba, że przejmie to jakiś prywatny inwestor i będzie chciał na tym wyciągu zarabiać.
~Zyziu
2014-12-12 00:18:04
z adresu IP: (79.188.xxx.xxx)
Ocena: -5
Skoro urzędnicy w poprzednich kadencjach twierdzili,że po co robić coś z tej strony skoro po czeskiej stronie są stoki i wyciągi przygotowane.To tak się dzieje w kraju nad Wisłą czyt.Bobrem
~Lub
2014-12-12 00:02:42
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -2
Wara od Pana Janka! To b. poczciwy człowiek, społecznik.
~Aga
2014-12-11 23:54:24
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 1
Mogliby w koncu coś zrobić... mamy swoj stok, a musimy jezdzic do Czech... paranoja...
~xxx
2014-12-11 17:44:35
z adresu IP: (212.244.xxx.xxx)
Ocena: -2
Trzeba czytac ze zrozumieniem ja nic nie mam do Pana Janka zgadzam sie Pan Janek cale swoje zycie spedzil na stoku.
~Makawi
2014-12-11 17:39:49
z adresu IP: (213.108.xxx.xxx)
Ocena: 142
Halo Pani(e) trzy xxx.Najlepiej krytykować.Nic nie robić stać z boku i wszystkiego sie czepiać.Janek od lat za darmo działa na rzecz Lubawki.Więcej takich ludzi a i Lubawka byłaby atrakcyjniejsza.
~xxx
2014-12-11 16:39:26
z adresu IP: (212.244.xxx.xxx)
Ocena: 1
A Pan listonisz co tam robi wielki dzialacz sie znalazl haha
~narciarz
2014-12-11 14:59:14
z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
Ocena: -12
Jak dobrze, że są Czechy...