"Jadowity" pająk w sklepie wśród bananów (FOTO)

Magda Orzeł | Utworzono: 2014-12-16 12:27 | Zmodyfikowano: 2014-12-16 12:28
A|A|A

Fot. KPP Milicz

Duży, egzotyczny pająk wraz z kokonem pełnym małych pajączków został znaleziony przez klienta w jednym z milickich sklepów w kartonie z bananami.

O znalezisku informują policjanci z Milicza:

"W poniedziałek 15 grudnia około godziny 19 dyżurny Policji w Miliczu został telefonicznie powiadomiony przez kierownika jednego z miejscowych marketów, że na terenie sklepu został znaleziony duży pająk wielkości ludzkiej dłoni. Policjanci, którzy przyjechali do sklepu potwierdzili przekazaną informację. Okazało się, że jeden z klientów w kartonie z bananami znalazł dużego, egzotycznego pająka wraz z uplecionym kokonem, w którym mogło być ponad sto małych pająków".

Jak dodają mundurowi, pracownicy sklepu jeszcze przed przybyciem policjantów schwytali pająka do słoika a cały kokon zabezpieczyli do foliowego worka. W tym czasie około 30 klientów sklepu zostało z niego ewakuowanych i sklep został zamknięty do odwołania. Na miejsce przyjechali przedstawiciele służb weterynaryjnych i sanitarnych.

Policjanci ustalili, że banany pochodzą z Kolumbii a ostania ich partia została dostarczona do sklepu dzień wcześniej. W komunikacie czytamy również, że:

"Według wstępnych ustaleń obecnego na miejscu weterynarza schwytany pająk prawdopodobnie jest bardzo agresywny i jadowity. Jednak pełna nazwa pająka zostanie określona po dokładnych badaniach przeprowadzonych przez specjalistę"

Pająka wraz z kokonem zabezpieczył uprawniony przedstawiciel służb weterynaryjnych. Policjanci będą wyjaśniać, czy nie doszło do zagrożenia życia i zdrowia klientów i pracowników sklepu.


Sprawą zajęli się już także użytkownicy portalu www.prw.pl:

Jafek pisze: "Czy to nie jest przypadkiem nieszkodliwy Kątnik Olbrzymi?" Z kolei Psimon sugeruje, żeby zapoznać się z wałęsakiem brazylijskim. Ten drugi pająk znany jest jako jeden z najbardziej jadowitych na świecie i żyje w tropikalnej części Ameryki Południowej i Północnej. O wpływie jego toksyny na organizm człowieka (zwłaszcza mężczyzn) można przeczytać TUTAJ. Natomiast ukąszenie kątnika olbrzymiego nie stwarza zagrożenia dla ludzi i zwierząt.


Na pytanie o to, czy pająk jest groźny, odpowiada Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej komendy policji, który zna już wyniki badań naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Posłuchajcie:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~adrian
2014-12-23 16:53:29
z adresu IP: (178.216.xxx.xxx)
Ocena: -6
jaka to rasa
~czoper
2014-12-20 09:55:48
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: -4
Cz mozna zjesc pieczonego na ogniu, bo nakretka sloika ma napis .......i smak, to moze go posmakujemy
~i co teraz?
2014-12-18 15:51:24
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jest pewność, że nie wydostały się żadne pajączki z tego kokona? Co ze sklepem? Zostanie poddany jakieś "kwarantannie"? Jakaś dezynsekcja? Facet, który go znalazł może mówić o dużym szczęściu, że nie skoczył na niego...
~wałęsak
2014-12-17 23:15:59
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 0
to jest wałęsak, bardzo groźny pająk, nie domyślam się, wiem od ludzi, którzy go badali na Uniwerku. to potwierdzone. wielki jak dłoń, samica
~lola
2014-12-17 16:00:28
z adresu IP: (83.20.xxx.xxx)
Ocena: 4
mam takie w garażu to źle? biegają czasem jak włączę światło, jeszcze nigdy nic mi nie zrobiły, nie wydaje mi się, żeby to był jakiś egzotyk
~gruby_lolek
2014-12-17 15:22:53
z adresu IP: (83.0.xxx.xxx)
Ocena: 6
chyba Ty masz syfa.
~Kasia
2014-12-17 15:12:32
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 1
Banany to syf
~hmmm
2014-12-17 14:42:59
z adresu IP: (85.202.xxx.xxx)
Ocena: -3
od razu że agresywny wygląda sympatycznie, pająki atakują tylko kiedy polują lub się bronią, człowieka nie zjedzą więc może być tylko jeden powód ukąszenia, normalnie to by sobie nikt głowy nie zawracał i potraktował go butem ale co na to przepisy? co z nim zrobią... uśpią?
~fajnej
2014-12-17 12:25:27
z adresu IP: (94.154.xxx.xxx)
Ocena: -1
Myszy też tam chodzą
~GOŚĆ
2014-12-17 11:41:58
z adresu IP: (91.223.xxx.xxx)
Ocena: 1
Duży bo dokarmiany muchami;)
~ater
2014-12-17 06:15:47
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: -6
o tym już pisałem gdzieś na RW chora sarna żaden się nie ruszył odpowiedzialny no tak było zimno dwie godziny wystałem znalazłem odpowiedzialnych ale to inne ubrania
~Anka Anka
2014-12-16 22:57:34
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: -1
TRADYCJA I SMAK
~asd
2014-12-16 22:29:27
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 8
Czytałem że ten pająk ja ugryzie to powoduje długotrwały wzwód, a potem śmierć.
~Vilq
2014-12-16 21:59:53
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
To jest raczej wałęsak brazylijski (phoneutria)
~hfd
2014-12-16 21:46:33
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: -2
Zdjęcie zrobiła KPP w Miliczu. Jestem ciekaw czy personel miał odpowiednie przeszkolenie, żeby w ogóle zbliżać się do tego pająka. Co by było gdyby ten pająk skoczył i ugryzł fotografującego go detektywa? Wypadek przy pracy? Renta? Moim zdaniem do sklepu powinien zostać wezwany dyżurny weterynarz, a policjanci powinni co najwyżej odganiać ludzi. "Jeden z najbardziej jadowitych i agresywnych pająków na świecie..." dla niektórych to Krzyżak.
~OLO
2014-12-16 21:40:41
z adresu IP: (83.24.xxx.xxx)
Ocena: 1
"Jednak pełna nazwa pająka zostanie określona po dokładnych badaniach przeprowadzonych przez specjalistę" taki z niego specjalista ze pewnie ustalać bedzie szukając w google grafika, jak by sie znał to by od razu podał co to za pająk.
~dar
2014-12-16 21:38:33
z adresu IP: (92.29.xxx.xxx)
Ocena: -2
Kilka tygodni temu w Anglii był ten sam problem, uważajcie na bany z białym nalotem(male pajączki w kokonach) Tak, te pająki są jadowite.
~k.m.
2014-12-16 15:33:38
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 8
no i nie zabijać pająka bo deszcz będzie padał :P
~e Obywatel
2014-12-16 14:44:49
z adresu IP: (91.223.xxx.xxx)
Ocena: 2
A czy to nie jest Lidlo singoriensis?
~Psimon
2014-12-16 14:11:24
z adresu IP: (31.175.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak dobrze, że mamy "służby", które dbają o nasze bezpieczęństwo buhahahha. ps. troszke przypomina wałęsaka brazylijskiego. polecam autorowi tego newsa i wszystkim "służbom" gdyż potrafi on przedłużyć wasze podniecenie pajęczakiem o kilka godzin ;)
~jaro
2014-12-16 14:06:18
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 3
ale historia :D
~Jafek
2014-12-16 14:04:05
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czy to nie jest przypadkiem nieszkodliwy Kątnik Olbrzymi?
~yes
2014-12-16 14:00:39
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 1
''Milutkie'' zwierzatko. Ponoc pajakow nie wolno zabijac.
~Edie
2014-12-16 13:14:02
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: -2
To nie bydle, to pająk ;)
~flash
2014-12-16 12:48:53
z adresu IP: (212.140.xxx.xxx)
Ocena: -4
Ale bydle