Preppersi: Nie straszne im wojny, powodzie, trzęsienia

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2014-12-29 14:03 | Zmodyfikowano: 2014-12-29 14:05
A|A|A

Zdjęcia: Sławomir Nizner

Preppersi wiedzą, jak zachować się podczas kataklizmu, zapeklować żywność, która będzie zdatna do spożycia przez kilkadziesiąt lat i gdzie zbudować bunkier. Choć niektórzy traktują ich z przymrużeniem oka, oni twierdzą, że w ich przygotowaniach nie ma niczego dziwnego. W końcu nawet centrum zarządzania kryzysowego informuje, że w domach powinny znajdować się zapasy wody i żywności przynajmniej na 3 dni. Swoją wiedzę i pasję przekazują innym, bo ich zdaniem im więcej osób, które się przygotowują, tym lepiej.

Przed czym, dzięki zabezpieczeniom można się uchronić - mówi Sławomir Nizner z Wrocławia:

Preppersem, zdaniem pana Sławomira, może zostać każdy. Swoją pasję planuje krzewić nie tylko wśród dorosłych, ale również w gronie najmłodszych organizując im zajęcia pozaszkolne oraz surwiwalowe obozy. Każdy może do nas dołączyć, nie ma żadnych ograniczeń, mówi Sławomir Nizner:

Również we Wrocławiu preppersi mają tajne skrytki oraz bunkry, w których trzymają zapasy wody i żywności, gotowe na nieprzewidziane okoliczności.

Posłuchajcie całej rozmowy z preppersem:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Piotrek
2017-05-09 20:35:12
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Siema. Ciekawe kiedy autor Sławomir N. odda mi moje pieniądze.
~Jarek
2015-10-26 08:14:09
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 1
Temat fajny, ale niestety dziennikarstwo słabe. Zatem zainteresowanych odsyłam do książek tematycznych i szkoleń survivalowych.
~Wrona
2015-05-21 00:25:50
z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Ocena: 0
Potwierdzam książka "Przygotowani przetrwają " topierwszy prawdziwie polski podręcznik dla preppersów.
~Sławek
2015-05-04 12:14:33
z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Ocena: 2
W temacie preppersów, miłe zaskoczenie od wyd. Pascal książka "Przygotowani przetrwają. Survival miejski" - która jest bodajże pierwszą polską publikacją napisaną dla polskich preppersów. Premiera 20 maj 2015.
~prep
2015-01-06 12:52:19
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 9
Niestety większość naszego społeczeństwa w pewnych sytuacjach (burza, zablokowana droga czy to przez powalone drzewa, czy korek, śnieg, brak prądu, ciepła w mieszkaniu) staje się bezradna. Liczą że służby (straż pożarna, policja, czk wszystko za nich zrobią). Nie wiem dlaczego tak jest czy nasze społeczeństwo jest pełne gamoni czy raczej jest bardziej roszczeniowe i uważają, że państwo ma o nich zadbać. A moim zdaniem państwo na pewno ruszy z jakąś tam pomocą ale zanim ona do ciebie dotrze to musisz radzić sobie sam.
~ryhor
2014-12-30 11:13:07
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -3
Zapasy na 3 dni :) - w sklepie bywam raz na tydzień, w piątek - tak wiec zapasy robię na 7 dni - chyba że kataklizm mnie dopadnie w czwartek, no ale to tak przed łyk-endem ???? kataklizm ??? jak to tak ??
~debil
2014-12-30 10:06:17
z adresu IP: (213.158.xxx.xxx)
Ocena: 151
To jest jakiś idiotyzm
~Realista
2014-12-29 21:27:41
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 156
W ograniczonym zakresie można zgodzić się na takie przygotowania na najgorsze, choć tak naprawdę to jest w tym przede wszystkim rola państwa. Pomoc tylko sobie a nieudzielenie innym to czysty egoizm, a taka jest raczej filozofia preppersów (coś mi się myli z pampersami :-) Załamanie lub nawet koniec świata kiedyś nastąpi. ale w obecnym stadium cywilizacji nawet duża procentowo ilość preppersów nic nie wskóra, bo nie ma możliwości indywidualnego zabezpieczenia się przed bronią nuklearną lub uderzeniem asteroidy, a nawet niespodziewanym atakiem terrorystycznym. Chyba rozsądniej działać w ramach Obrony Cywilnej, ale u nas nikt o to nie dba. Proponuję brać przykład ze Szwajcarii, tam całe społeczeństwo od władz poczynając jest preppersami, super zorganizowanymi.
~Pawel
2014-12-29 19:04:57
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 7
A co będzie jak popada śnieg i jest korek. Wszyscy dzwonią po straż pożarna i siedzą bezradni.
~dr Kaftan
2014-12-29 15:42:30
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: -10
a co biedni zrobią jak nie będzie wojny czy wulkanu pod Krakowem ? wyjadą montować Państwo Islamskie itp ? bo inaczej, życie stracone :P