Sukces Jacka Gaworskiego na planszach w Hong Kongu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-01-02 15:48 | Zmodyfikowano: 2015-01-02 15:50
A|A|A

fot. FLICKR.COM

Wielokrotny mistrz i reprezentant Polski w szermierce od lat choruje na stwardnienie rozsiane i zmaga się z nowotworem. Nie rezygnuje jednak ze swoich sportowych ambicji. Głównym celem wrocławianina jest udział Igrzyskach Paraolimpijskich 2016 w Rio de Janeiro.

Pierwszy krok na trudnej kwalifikacyjnej drodze do Brazylii Jacek Gaworski zrobił w Hong Kongu. W rozegranych tam zawodach Grand Prix florecista zdobył dwa medale. W turnieju indywidualnym Gaworski zajął trzecie miejsce.

O pozycję wyżej wrocławianin uplasował się w rywalizacji drużynowej. Polacy bili się dzielnie i po zwycięstwach w ćwierćfinale z Włochami 45:19 i w półfinale z Rosją 45:43 zapewnili sobie prawo walki o złoty medal. W finale wyraźnie lepsi od biało-czerwonych byli jednak Chińczycy. Polacy przegrali z drużyną z Azji 24:45 i wywalczyli srebrne krążki.

Historia wrocławskiego szermierza i jego blog z aktualnymi doniesieniami znajdują się na stronie www.jacekgaworski.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama