Remis piłkarek ręcznych KGHM Metraco Zagłębia

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-01-11 20:25

Mecz Zagłębia z Pogonią od początku był bardzo wyrównany. Na samym początku meczu urazu stawu skokowego doznała Karolina Semeniuk - Olchawa co znacznie osłabiło siłę zespołu Bożeny Karkut. Po 10. minutach był remis 4:4. Dobrze w bramce Zagłębia spisywała się Monika Maliczkiewicz a żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi. Na dziesięć minut przed końcem tej części gry był remis 9:9. W koncówce wicemistrzynie Polski uzyskały minimalną przewagę i po pierwszej części meczu było 13:12 dla Zagłębia.

Początek drugiej połowy nadal był bardzo wyrównany. Nadal świetnie w lubińskiej bramce spisywała się Maliczkiewicz. W 40. minucie Zagłębie wygrywało 16:15 a po kolejnych siedmiu minutach było 19:18, ale już dla Pogoni. Lubinianki zdołały odrobić straty i wyszły na prowadzenie 24:23. Bramkę na wagę remisu zdobyła dla gospodyń Katarzyna Duran a zespołowi Bożeny Karkut nie udało się w ostatniej akcji pokonać bramkarki Pogoni.

Pogoń Szczecin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:24 (12:13)

Najwięcej bramek: dla Pogoni - Agata Cebula 8, Monika Stachowska i Katarzyna Duran po 4, dla Zagłębia - Kaja Załęczna 7, Joanna Obrusiewicz i Paulina Piechnik po 5.