Szczypiorniści Chrobrego odpadli z Pucharu Polski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-01-13 19:49

Pierwsza połowa spotkania w Tarnowie nie należała do najbardziej emocjonujących. Dość powiedzieć, że oba zespoły rzuciły w niej zaledwie 16 bramek. Wyrównana walka trwała do 22 minuty. Wtedy Rafał Biegaj udanie przelobował Grzegorza Barnasia i Chrobry wyrównał na 6:6. Końcówka tej części gry należała jednak do gospodarzy. Tarnowianie schodzili do szatni z prowadzeniem 9:7.

Po przerwie dolnośląski zespół wyglądał jeszcze gorzej. W 45 minucie gospodarze wyprowadzili kontratak, który na bramkę zamienił Łukasz Szatka. Tarnów prowadził wtedy już 15:10. Chrobry walczył i za chwilę miał nawet rywali na wyciągnięcie ręki, ale wtedy znów pojawił się moment przestoju. Głogowianie próbowali ratować się nawet zdjęciem bramkarza i grą w przewadze, ale nic z tego nie wyszło. Przy jednej z takich sytuacji zamiast zdobyć bramkę, sami ją stracili. Tak było w 55 minucie, kiedy Chrobry znów tracił do gospodarzy pięć goli. Ostatecznie dolnośląska drużyna przegrała z pierwszoligowcem z Tarnowa 20:24.

SPR Tarnów - Chrobry Głogów 24:20 (9:7)