Michał Przysiężny o krok od Australian Open

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-01-16 06:25

Przysiężny w drugiej rundzie kwalifikacji okazał się lepszy od Amerykanina Bradleya Klahna. Oba sety Polak wygrał w stosunku 6:4.

W pierwszej partii kluczowy okazał się piąty gem. To właśnie wtedy Przysiężny przełamał rywala wygrywając do 15.

W drugim secie było jeszcze lepiej. Dolnośląski tenisista już w pierwszym gemie pokonał Klahna. Amerykanin przegrał swoje podanie do 30. Cały mecz Przysiężny zakończył wygranym gemem do zera.

Spotkanie trwało godzinę i trzy minuty.

Michał Przysiężny - Bradley Klahn 2:0 (6:4, 6:4)

W decydującym o awansie do fazy głównej turnieju Australian Open meczu, 170. wśród tenisistów Przysiężny zmierzy się ze 116. w rankingu ATP - Słowakiem Aljazem Bedene.

W finale eliminacji jest także Łukasz Kubot. Zawodnik KKT Wrocław (162. ATP) spotka się z reprezentantem Ukrainy - Ilją Marczeno (144. ATP).