Fedra w wersji fitness (Posłuchaj)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2015-01-18 12:17 | Zmodyfikowano: 2015-01-18 12:19
A|A|A

'Fedra fitness' to sztuka węgierskiego dramatopisarza Istvána Tasnádiego. Węgierski spektakl według dramatu Fedra fitness zaprezentowany został na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Dialog-Wrocław (2005), a w następnym roku został wykorzystany w spektaklu Fedra wyreżyserowanym przez Maję Kleczewską w Teatrze Narodowym w Warszawie. We Wrocławiu 'Fedra fitness' powraca jako inscenizowane czytanie w znanym już dobrze cyklu Teatru Polskiego na Scenie Kameralnej.

- Fedra fitness to opowieść o końcu ery supermanów - mówi reżyserka Joanna Zdrada, gość Magdy Piekarskiej i Grzegorza Chojnowskiego w Radiu Wrocław Kultura:

 

AUDYCJA KULTURA DAB+ TEATR W RADIU WROCŁAW KULTURA WE WTORKI MIĘDZY 15 a 19. Słuchać można w Internecie, na aplikacji mobilnej oraz dzięki odbiornikom z systemem DAB+. radiokultura.prw.pl

 

19 stycznia 2015, godz. 19, Scena Kameralna

István Tasnádi – Fedra fitness

przekład – Jolanta Jarmołowicz i Jerzy Czech

reżyseria – Joanna Zdrada

scenografia – Dariusz Fodczuk

kostiumy – Anna Kaczkowska

muzyka – Krzysztof Konieczny

ruch sceniczny – Maćko Prusak

czytają: Marta Zięba, Bogusław Danielewski, Krystian Durman (gościnnie), Tomasz Kocuj, Michał Mrozek, Marcin Pempuś

chór kobiet: Paulina Chapko, Agnieszka Kwietniewska, Jakub Giel, Maćko Prusak (gościnnie)

Joanna Zdrada – reżyserka teatralna, dramaturżka, scenografka. Absolwentka Vysokej školy múzických umení w Bratysławie Współpracuje z teatrami w Polsce, na Słowacji i w Czechach. Debiutowała w teatrze A. HA w Bratysławie w roku 2007 sztuką Desdemona P. Vogel.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama