Mila zakotwiczył w Gdańsku. Podpisał 3,5-letni kontrakt

| Utworzono: 2015-01-22 18:23 | Zmodyfikowano: 2015-01-22 18:47
A|A|A

Mila we wtorek nie wyleciał ze Śląskiem na zgrupowanie do Turcji. W ostatniej chwili działacze wrocławskiego klubu i Lechii doszli do porozumienia w sprawie transferu. Wczoraj pomocnik przeszedł w Gdańsku testy medyczne. W tym czasie przedstawiciele obydwu klubów ustalili ostatnie szczegóły umowy transferowej, na mocy której zawodnik przeniesie się do trzynastej drużyny ekstraklasy.

Sebastian Mila ma 32 lata, a do Śląska trafił 6,5 roku temu z ŁKS-u Łódź, z miejsca stając się liderem wrocławskiej drużyny. W zielono-biało-czerwonych barwach rozegrał 216 spotkań, w których zdobył 39 goli. Był kapitanem zespołu, który wywalczył mistrzostwo Polski, srebrny i brązowy medal rozgrywek oraz Superpuchar. Podczas pobytu w WKS-ie sięgnął też po Puchar Ekstraklasy, awansował do finału Pucharu Polski, po latach przerwy wrócił do reprezentacji Polski, w której zabłysnął bramką podczas historycznego zwycięstwa nad Niemcami, a także wygrywał prestiżowe plebiscyty, między innymi na najlepszego sportowca na Dolnym Śląsku czy ligowca roku.

Jego dotychczasowy kontrakt ze Śląskiem obowiązywać miał jeszcze przez 1,5 roku. W Gdańsku podpisał 3,5 letnią umowę.

Śląsk na swojej oficjalnej stronie internetowej dziękuje zawodnikowi za niezapomniane chwile: "Sebastian - dziękujemy Ci za wspaniałe chwile i wyjątkowe emocje, jakich dostarczałeś kibicom Śląska i wszystkim wrocławianom przez niemal siedem lat pobytu w naszym klubie! Trzymamy kciuki za Ciebie, życząc powtórzenia sukcesów z Wrocławia w bratnim klubie z Gdańska. Dla nas jesteś i już zawsze będziesz Legendą Śląska Wrocław".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama