Tenisista KKT Wrocław w półfinale Australian Open!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-01-28 06:23 | Zmodyfikowano: 2015-01-28 06:25

Polsko-słowacki debel awans do 1/2 finału zapewnił sobie dzięki zwycięstwu nad Amerykaninem Williamem Blumbergiem i  Brazylijczykiem Orlando Luzem. Spotkanie z rozstawioną z dwójką parą, Hurkacz i Molcan rozpoczęli od gładko wygranego seta - 6:2. Trwał on zaledwie 20 minut. Druga partia była już dużo bardziej emocjonująca bo o jej losach decydował tie-break. Zawodnik KKT Wrocław i Słowak zwyciężyli w nim jednak pewnie (do dwóch) i seta skończyli wynikiem 7:6. Spotkanie trwało godzinę i sześć minut.

Hurkacz to ostatni z polskich tenisistów rywalizujących w Australian Open. W turnieju singlistów zawodnik KKT Wrocław odpadł w pierwszej rundzie, przegrywając z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem 6:7, 6:3 i 7:9.

Niespełna 18-letni Hubert Hurkacz debiutuje w wielkoszlemowym turnieju w Melbourne.