Wielcy wojownicy! Polscy piłkarze ręczni w półfinale

Robert Skrzyński korespondencja z Doha | Utworzono: 2015-01-28 23:56 | Zmodyfikowano: 2015-01-29 07:06

To był wielki mecz biało – czerwonych. Nasz zespół pokonał jednego z głównych faworytów do zdobycia tytułu mistrza świata 24:22. Michał Jurecki bezpośrednio po spotkaniu przyznał, że w taki sukces aż trudno uwierzyć:

Nasi zawodnicy świetnie grali głównie w defensywie. Polacy do przerwy stracili zaledwie 10 bramek, a w drugiej połowie niewiele więcej. To był klucz do sukcesu podkreślił Michał Daszek:

Grą drużyny od początku mistrzostw w Katarze nie byliśmy zachwyceni, ale teraz można bez wątpienia stwierdzić, że ten zespół dojrzał – mówi komentator Polsatu Sport Tomasz Włodarczyk:

Fakt, że w decydujących spotkaniach gramy coraz lepiej to po prostu efekt żmudnych treningów - dodaje drugi trener reprezentacji Jacek Będzikowski:

To fakt, bo rywale to jeden z najbardziej pechowych naszych przeciwników. Ostatnich pięć meczów z tym zespołem przegraliśmy i nie potrafiliśmy znaleźć sposobu tak na aktywną obronę Chorwatów, jak i na skuteczne kontry oraz świetnie rzucających potężnych rozgrywających. Teraz to się zmieniło - odetchnął z ulgą Piotr Chrapkowski:

Kolektyw tak na parkiecie, jak i na ławce rezerwowych. Każdy z nas włożył w to spotkanie mnóstwo serca, zaangażowania i ambicji mówi Jacek Będzikowski:

Nasz zespół w trakcie tych mistrzostw dojrzał i stał się prawdziwą drużyną - przekonuje Tomasz Włodarczyk:

W naszej grze mimo tych sukcesów tkwią jeszcze rezerwy, które będziemy chcieli odblokować - zapowiada Michał Jurecki:

Przed Polakami spotkanie półfinałowe – jutro zmierzą się z gospodarzem mistrzostw drużyną Kataru. Nie powiedzieliśmy jeszcze na tym turnieju ostatniego słowa obiecuje Kamil Syprzak:

Nasi zawodnicy są faworytami konfrontacji z Katarem mówi Tomasz Włodarczyk:

Początek meczu z Katarem jutro o 16.30. W drugim półfinale Francja zmierzy się z Hiszpanią.