Wrocławianin w finale Australian Open!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-01-29 06:25

Polsko-słowacki duet staje się postrachem dla wyżej  rozstawionych tenisistów. W ćwierćfinale pokonali rozstawionych z dwójką Amerykanina - Williama Blumberga i Brazylijczyka Orlando Luza. Teraz okazali się lepsi od turniejowej trójki i zagrają w finale Australian Open.

Tenisista KKT Wrocław i Alex Molcan rywalizowali z serbsko-amerykańskim deblem Miomir Kecmanovic -
Michael Mmoh (USA).

Spotkanie było bardzo zacięte. Pierwszy set, który trwał 44 minuty zakończył się tie-breakiem. W nim także nie brakowało emocji. Niestety lepsi okazali się wtedy rywale polsko-słowackiej pary - 11:9.

W drugiej partii młodzi tenisiści znów zostali wystawieni na wojnę nerwów. Ponownie oglądaliśmy tie-break, ale już nie tak zacięty jak poprzedni. Hurkacz i Molcan wygrali w nim pewnie 7:0 i po 36 minutach zakończyli seta.

O zwycięstwie w meczu decydował nie trzeci set, a zgodnie z zasadami juniorskiego turnieju - tzw. super tie-break. Trwał on 8 minut, a tenisista KKT Wrocław i Słowak nie dali w nim szans rywalom. Wygrali 10:2 i awansowali do finału Australian Open!

Hubert Hurkacz / Alex Molcan - Miomir Kecmanovic / Michael Mmoh 2:1 [6:7(9), 7:6(0), 10:2)

Hurkacz to ostatni z polskich tenisistów rywalizujących w Australian Open. W turnieju singlistów zawodnik KKT Wrocław odpadł w pierwszej rundzie, przegrywając z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem 6:7, 6:3 i 7:9.

Niespełna 18-letni Hubert Hurkacz debiutuje w wielkoszlemowym turnieju w Melbourne.