Znaleźli lekarstwo na zatory na Psim Polu i Kiełczowie? (ZOBACZ)

| Utworzono: 2015-02-01 10:34 | Zmodyfikowano: 2015-02-01 10:43
A|A|A

materiały inwestora

Nowa ulica na Psim Polu we Wrocławiu. Ruszyła budowa łącznika między skrzyżowaniem ul. Gorlickiej i Mulickiej z nowym rondem na Psim Polu. Jezdnia roboczo nazywana Nowogorlicką będzie miała około 400 metrów długości. Po obu jej stronach powstaną chodniki i ścieżki rowerowe.

Drogowcy przebudują także skrzyżowanie Gorlickiej i Mulickiej - zniknie wysepka na środku skrzyżowania, a wzdłuż nowej ulicy powstaną zatoki dla aut. Z kolei dla autobusów zostanie przebudowany przystanek.

Warta 2,5 mln złotych inwestycja jest bardzo ważnym projektem dla mieszkańców Psiego Pola - mówi Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która koordynuje inwestycję:

Informacja dla osób niesłyszących:

Droga ma być gotowa wiosną. Nowogorlicką pojadą autobusy linii 331, 911, 921 i 251, które obecnie jeżdżą Gorlicką. Nowy ulica ma ułatwić podróżowanie mieszkańcom Psiego Pola - mówi Marek Szempliński:

Zdecydowanie trudniejszym i bardziej uciążliwym dla mieszkańców tej części miasta będzie generalny remont ulicy Okulickiego. Po jego zakończeniu na Zakrzowie wreszcie będzie kanalizacja, ale remont dla kierowców oznacza to spore kłopoty - droga nawet na rok zostanie zamknięta dla ruchu - od skrzyżowania z ul. Przedwiośnie i przejazdu kolejowego do skrzyżowania z Odolanowską. Początek prac w nocy z 6 na 7 lutego.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama