Spalarnia odpadów medycznych w Miliczu do rozbiórki

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2015-02-19 10:13 | Zmodyfikowano: 2015-02-19 10:13
A|A|A

fot. Elżbieta Osowicz/Radio Wrocław

Zmodernizowana spalarnia odpadów w Miliczu do rozebrania - powiatowy nadzór budowlany utrzymał w mocy swoją wcześniejszą decyzję o tym, że rozbudowa zakładu była samowolą budowlą. O problemie mówiliśmy w Radiu Wrocław po tym jak na uciążliwe sąsiedztwo poskarżyli się okoliczni mieszkańcy (KLIKNIJ I ZOBACZ).

Inspektorzy ochrony środowiska nie potwierdzają podejrzeń, że wyziewy ze spalarni mogą być szkodliwe dla otoczenia. Jednak sama rozbudowa zakładu została uznana za niezgodną z prawem. Egzekucję decyzji o rozbiórce próbował wstrzymać pobliski szpital, który korzysta z ciepła dostarczanego przez spółkę Eko ABC spalającą odpady. Argumenty dyrektora szpitala, że koszty ogrzewania wzrosną, nie przekonały nadzoru. Inspektor Roman Wnuk powiedział nam, że decyzja o rozbiórce jest ostateczna i firma została o tym poinformowana.

Spółka nie odpowiedziała na nasze pytania, czy zamierza rozebrać instalację i czy nadal będzie ogrzewać Milickie Centrum Medyczne. W razie niezastosowania się do decyzji nadzoru, urząd może nałożyć na firmę grzywnę.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama