SKARBOWY CUD: Zamienili lody w wodę (POSŁUCHAJ)

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-03-06 07:43 | Zmodyfikowano: 2015-03-06 07:50
A|A|A

fot. Michał Wyszowski (Radio Wrocław)

Aleksander Kowalczyk ze Starych Bogaczowic produkuje w swoim zakładzie lizaki lodowe. I robiłby to dalej, gdyby do akcji nie wkroczył urząd skarbowy. Kontrolerzy po kilkunastu latach działania firmy, nagle stwierdzili, że produkuję ona nie lody, a napój owocowy. W związku z tym przedsiębiorca będzie musiał zapłacić nawet do miliona złotych zaległego podatku VAT. Dla niego oznacza to zamknięcie biznesu i utratę dorobku życia.

Posłuchaj całego materiału:

Aleksander Kowalczyk Nie ma tych pieniędzy. Radiu Wrocław mówi, że egzekucja, która już się rozpoczęła oznacza faktyczny koniec jego firmy.

- Nie zapłacę, bo nie mam tych pieniędzy. Będę zmuszony do zamknięcia firmy i pójścia na zasiłek, więc będę obciążeniem dla budżetu – mówi pan Aleksander:

Mężczyzna od kilkunastu lat produkuję lizaki lodowe. Według urzędników tak naprawdę produkuję jednak napój, dlatego powinien płacić znacznie wyższą stawkę podatku VAT.

- Przedsiębiorca stosował zaniżoną stawkę podatku VAT. Myślał, iż wytwarzany produkt jest opodatkowany niższą stawką. Ustalenia kontroli, ustalenia postępowania podatkowego oraz opinii niezależnych organów statystycznych wskazywały, że produkt powinien być opodatkowany stawką wyższą - mówi Ewa Tarnowska – Wolańska z Izby Skarbowej we Wrocławiu:

Firma przez kilkanaście lat co miesiąc składała deklaracje podatkowe, które nigdy nie były kwestionowane. Pod kątem VAT-u była kontrolowana w 2008 roku. Wtedy chodziło jednak o zakup samochodu służbowego.

Spór pomiędzy przedsiębiorcą a organami skarbowymi dotyczy tego co tak naprawdę jest produkowane w niewielkim zakładzie. Dla obciążeń podatkowych ma to kolosalne znaczenie. Ponieważ dla lodów stawka VAT- u jest preferencyjna: 5 % (wcześniej 7 %), a dla napojów już nie : 23 % (wcześniej 22 %).

Kontrolerzy skarbowi stwierdzili, że lizaki lodowe były sprzedawane wyłącznie w stanie płynnym; że zaliczają się do grupy produktów „pozostałe napoje bezalkoholowe” oraz że ten produkt nie powinien korzystać z żadnych preferencji podatkowych.

W skardze do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego przedsiębiorca napisał „Prowadząc postępowanie dowodowe organ skoncentrował się na stanie skupienia w jakim lody były transportowane do hurtowni czy też sklepów, a nie na tym w jakim stanie lód trafia do konsumenta ostatecznego” oraz „w żadnym przypadku, nawet jeżeli lód wodny był dostarczony przeze mnie w formie płynnej – produkt ten nie był sprzedawany konsumentowi ostatecznemu inaczej niż w postaci zamrożonej (…)”.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~aw76
2015-11-06 10:40:03
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jakoś nie słyszałem żeby US oddał pieniądze jeżeli przez parę lat niesłusznie pobierał wyższy podatek niż się należał i oddał podatnikowi, a Wy ?
~Julia
2015-08-04 21:58:22
z adresu IP: (83.2.xxx.xxx)
Ocena: -1
Strasznie przykro. Dzięki temu gościowi miałam po szkole lody za 10gr w upalne dni. Każdy kupował pałeczki w podstawówce!
~SMG
2015-07-22 19:25:31
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 1
A ja głupi myślałem naiwnie, że napój służy do picia...
~mam dość polski
2015-07-22 06:16:34
z adresu IP: (83.24.xxx.xxx)
Ocena: -1
walić ten kraj , jak już facet zbankrutuje to stwierdza że miał racje ale cóż , delikatna pomyłka , a debilny urzędnik będzie chodził w chwale po urzędzie , no bo urzędnik to pan i władca !!!
~yjn
2015-07-21 07:42:17
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 3
chłopie, za mało dałeś czy nic nie dałeś?
~czeslaw
2015-07-21 07:34:15
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Gdyby miał znajomości w Urzędzie Skarbowym, to nikt by nawet nie myślał o wyciąganiu takich rzeczy. Ot, Polandia.
~czeslaw
2015-07-21 07:26:52
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
No dobra, gość odwalił bo się nie zorientował dokładnie. Ale gdzie byli urzędnicy przez te wszystkie lata? Czemu on ma odpowiadać wstecz, skoro rokrocznie składał deklaracje i urząd skarbowy je przyjmował? Nie rozumiem tego.
~Radzio
2015-07-21 01:07:50
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: 4
Strasznie żal mi tego gościa, zaufał zdrowemu rozsądkowi i logice A TO BYŁ BŁĄD! Żyjemy w kraju piep**onej mafii urzędników wszelkiego szczebla, od US , przez ZUS, Sanepid, ... na prokuraturze skończywszy. I o tym poczciwy p. Kowalczyk zapomniał... A TO NIEWYBACZALNY WIELKI BŁĄD! Jakby sobie firmę założył w Niemczech , Czechach, a najlepiej w UK a w Polszcze miał tylko "filię zagraniczną " produkującą te wodne lody - to gwarantuję , że żadnych problemów by nie miał teraz ani w przyszłości. Mało tego w UK już po 10 latach pracy on i jego pracownicy dorobiliby się minimalnej emerytury a po 30 latach pracy emeryturki w wysokości powyżej 3 tys. złotych, oczywiście po osiągnięciu wieku emerytalnego./ A tak same problemy bo zaufał "polskiemu" "systemowi" skarbowemu... Rodacy ! wyciągnijcie wnioski z tego co usłyszeliście i przeczytaliście i ... przenieście swoje firmy... za granicę ! JAK NAJSZYBCIEJ! Początkowo będzie to dla was "niepotrzebny koszt i problem" ale w finalnym efekcie zaoszczędzicie: - masę czasu (z powodu braki kontroli urzędasów i braku idiotycznych wytycznych biurw urzędniczych, BANALNIE PROSTYCH PRZEPISÓW ROZLICZENIA PODATKU), - kasy (bo zapłacicie niższe podatki i ZUS) oraz - zdrowia waszego i waszych rodzin a w razie problemów - uchronicie swój prywatny majątek ( np .: w przypadku posiadania spółki z o.o. co w UK jest normą dla małego przedsiębiorcy) Głębokiej refleksji nad powyższym życzę ... :-) Polacy : Nie dajmy się dalej ruch*ć polskiej skarbówce, ZUSowi i wszelkiej maści łapówkarskim kontrolom !
~eddi
2015-07-20 10:18:10
z adresu IP: (213.5.xxx.xxx)
Ocena: 3
a miało być tak dobrze każdy durny urzędas miał odpowiadać za złe decyzje i co?i gówno póki debilowaci urzędasy nie będą karani za złe decyzje dalej będzie jak jest
~fred
2015-07-20 06:57:11
z adresu IP: (83.9.xxx.xxx)
Ocena: 4
Urzędasów zazdrość zżera, że człowiek sobie nieźle radzi, więc trzeba mu dokopać....
~Wrocławia
2015-07-19 22:22:42
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
I w ten sposób zabija się przedsiębiorczość, nie żałuje że nie podjąłem się prowadzenia własnej działalności, bezpieczniej jest na ciepłym etaciku u niemca...
~krist
2015-07-19 21:24:43
z adresu IP: (87.207.xxx.xxx)
Ocena: 8
banda skretyniałych idiotów z urzędu!!! Powinna stracić pracę!!!!i my na nich złodzieji płacimy podatki i tak nas okradają,darmozjady!!!!!kradnący tylko powietrze zamiast nam służyć i pomagać to przeszkadzają oni są dla nas jak dupa od srania!!!!dzięki nam mogą dobrze żyć! wywalić trutni-tu do naczelnika urzędu o ile ma jeszcze zdrowy rozsądek i sumienie!!!.LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ,MOŻE NIE JEST JESZCZE ZA PÓŻNO!!!!!
~Marek
2015-07-19 18:34:23
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 3
A mówiło się że skretyniałe urzędasy z dwiema szarymi komórkami pod kopułką będą odpowiadać za swoje idiotyczne decyzje... Tyle, że oceniający działalność tych kretynów wywodzą się z tego samego wora.
~peel
2015-07-19 17:29:20
z adresu IP: (78.150.xxx.xxx)
Ocena: 3
...i wszyscy razem...Pooooolska Biało CZERWONII!
~AQQ
2015-07-19 16:41:34
z adresu IP: (195.82.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jak tak dalej pójdzie jedyna dostępna działalność dla Polaków będzie w szarej strefie.
~dongiacomo
2015-07-19 15:18:48
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 15
ta pani z urzędu chrzani od rzeczy. twierdzi, że przedsiębiorca powinnien liczyć się z konsekwencjami prowadzenia działalności gospodarczej. a czy urzędnik, w wyniku błędnej oceny i interpretacji nie powinien ponosić odpowiedzialności?? jak wprowadzono urzędnikom kary w wysokości 3-krotnej pensji za tego typu pomyłki, to się wielce oburzyli. dalej twierdzi, że jeżeli miał wątpliwości, to mógł złożyć wniosek o interpretację. jakie k..wa wątpliwości?? jeśli sprzedaję lody, to mam się pytać, czy to przypadkiem nie woda, albo sztućce porcelanowe?? czyli zakładając firmę teraz należy złożyć do urzędu skarbowego książkę zawierającą wnioski o interpretację na wszystko, bo może urzędnik stwierdzi, że coca-cola, która ma obniżoną stawkę, to jednak jest woda mineralna i należy objąć ją podstawową stawką.
~abd
2015-07-19 15:12:19
z adresu IP: (87.96.xxx.xxx)
Ocena: 13
i w ten sposob nas urzednicy rozpierola nasz kraj i bedziemy golasam iw europie.
~rad
2015-07-19 14:38:53
z adresu IP: (94.197.xxx.xxx)
Ocena: 3
socjalizm walczy bohatersko z problemi nieznanymi w żadnym innym ustroju...
~lizak2
2015-07-19 14:24:38
z adresu IP: (83.24.xxx.xxx)
Ocena: 10
Najgorsze jest to że takie nieszczęścia spotykają ludzi porządnych i uczciwych do jakich ten pan należy, po prostu go znam i nie sprzedawałem jego lodów ale chwilę współpracowaliśmy. Gnidy, złodzieje mają więcej szczęścia ale te krawatowe, oni mogą robić co chcą bo ręka rękę myje i zawsze coś się załatwi, nam mydlą oczy zegarkami a myślą że lud ciemny wszystko kupuje. Akurat jak już ściągną z majątku tego pana kasę to będzie częściowe pokrycie na wyjazdy naszych kochanych polityków po kraju, wielka szopka i nic więcej, ch..du..i kamieni..
~michal
2015-07-19 14:17:15
z adresu IP: (86.46.xxx.xxx)
Ocena: 5
podatek VAT powinien być taki sam dla wszystkich.
~marek
2015-07-19 14:15:58
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 11
Idąc tym tokiem rozumowania elektrownie muszą zapłacić zaległe podatki od kopalin...
~Stas
2015-07-19 14:15:08
z adresu IP: (37.24.xxx.xxx)
Ocena: 17
na moja sprawe , to powinien zaplacic urzednik , ktory zaakceptowal pierwsza deklaracje z wykazanym wadliwym podatkiem VAT . Podatek VAT jest podatkiem cenotworczym , wyzsza stawka , wyzsza cena ... jezeli koszt wyworzenia z zakladanym zyskiem wynosil 0,75 PLN , to z podatkiem 7% cena sprzedazy wynioslaby 0,81 PLN , a z podatkiem 22% - 0,96 PLN ... ale co dalej z podatkiem rozliczanym w kolejnych transakcjach ? Hurt odliczal przy zakupie 0,06 PLN i po doliczeniu marzy tez naliczal podatek 7% , podobnie bylo przy sprzedazy detalicznej . W zwiazku z tworzy sie caly lancuch transakcyjny , ktory "winien jest uszczuplen" . A tak naprawde , winien jest urzednik , ktory zaakceptowal pierwsza "wadliwa" deklaracje podatku VAT . Zreszta to nie jedyna taka sprawa ... Polski fiskus to zlodziejska banda , ktora musi sie wykazac , a nie potrafi zapobiec prawdziwym wyludzeniom i oszustwom , ktory glownymi organizatorami sa byli agenci WSI i temu podobnych instytucji
~Fallere
2015-07-19 13:59:12
z adresu IP: (79.184.xxx.xxx)
Ocena: 5
Mam jedno proste pytanie: CZEMU URZĘDNICY W POLSCE TO KRETYNI!!!!!!!!!
~echo
2015-07-19 13:42:07
z adresu IP: (62.233.xxx.xxx)
Ocena: 6
a co z napojami w proszku? napój to czy proszek? jaki VAT? no bo po dodaniu wody jest napój a sprzedawany w proszku.
~chwila
2015-07-19 13:30:39
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Facet latami sprzedaje sok, który sobie ktoś mrozi albo nie.
~kisik
2015-07-19 13:28:21
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 12
głosujcie dalej na PO-PIS-PSL-SLD zaamiast na KORWIN to będzie tak dalej
~Rolny
2015-07-19 12:39:48
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: 8
Ja pierd*le, rozumiem jeszcze sytuacje gdzie podatek się nie zgadza informuje się delikwenta że od iluś lat bulił zły podatek daje się karę 5k zł by zrozumiał że prawo nieznane dalej obowiązuje, i dalej płaci on nowy podatek - firma żyje urząd sobie dorobi właściciel jest pouczony, a nie uwala się biznes(aha i moja propozycja wygląda tak że użąd nie interpretuje prawa raz tak raz tak bo zmieniły się lokalne układy"i wójt już pana nie lubi więc pana ujebiemy.")
~Bez mózg
2015-07-19 12:38:46
z adresu IP: (31.42.xxx.xxx)
Ocena: 10
Urzędnicy to jakieś bezmózg, czują się bezkarnie, każdy urzędas powinnien być karany jak prawdziwy przestępca czyli jezeli nałoży niesłuszną karę to powinnien 10% tego płacić czyli w tym wypadku 100 tysięcy wtedy by mysleli. Państwo to jedna wielka mafia- patrzą jak ostatnie grosze zabrać obywatelom sprzedać polske i żyć w dobrobycie jebana banda złodziej, wszystkich roztrzelac powinni!
~andrzej
2015-07-19 12:01:23
z adresu IP: (185.24.xxx.xxx)
Ocena: 8
JEBAĆ PO
~Milicja
2015-04-28 16:42:33
z adresu IP: (46.151.xxx.xxx)
Ocena: 18
Legalna mafia i darmozjady muszą zyc z pracy innych.Taki system w przyrodzie nazywa się pasożytniczym,tzn.życia kosztem drugiego.Niczym nie różni się to od mafijnego haraczu.Ten kto mówi o demokracji i wolności,jest idiotą.Póki władza będzie należeć do ludzi którzy nie potrafią nic,są niezdolni do żadnej pracy,nie posiadają żadnych umiejętnosci i bez naszego utrzymania zginęliby marnie w rynsztoku jako skończone lewusy nigdy nic sie nie zmieni.
~qwaq
2015-03-19 19:28:07
z adresu IP: (89.74.xxx.xxx)
Ocena: 11
ja znam firmę w której zrobią loda z 0% stawką VAT . chętnych poinformuję gdzie
~abrakadabra
2015-03-19 17:24:19
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: -3
Facet sprzedawał sok, który klient mógł sobie potem zamrozić we własnym zakresie. Nazwał to lodem wodnym, bo takie było jego przeznaczenie. Nie żebym bronił kretyńskich przepisów, ale w ten sam sposób można byłoby wszystko sprzedawać po obniżonej stawce i twierdzić, że to produkty przeznaczone do głębokiego zamrożenia.
~abc
2015-03-19 10:51:23
z adresu IP: (89.75.xxx.xxx)
Ocena: 5
Oj tylko kilkanascie osób straci pracę , a milionik US zapisze po stronie aktywów :-)
~kino
2015-03-14 23:12:55
z adresu IP: (91.235.xxx.xxx)
Ocena: 5
Ta banda złodziei US oni czekałem do końca żeby ściągnąć z małych Firm wszystko do zera przykaz naszego rządu i kary w milionach bo tym bardzo dużym Firmą mogą pałe zrobić.
~bebe
2015-03-14 12:28:32
z adresu IP: (92.106.xxx.xxx)
Ocena: 1
bo jak lody lody..jakiekolwiek..sa w stanie plynnym...stad wniosek ze urzednicy skarbowi ,co jasno dali do zrozumienia ... zamiast mozgu wode Maja..
~student
2015-03-14 09:09:39
z adresu IP: (89.74.xxx.xxx)
Ocena: 11
O ile świat byłby prostszy, gdyby była jedna stawka VAT
~mikki
2015-03-13 01:22:11
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 8
Uwaga ,anek aaa i nie widzę problemu to krety ze skarbówki. Aż rzygać się chce że tacy ludzie są i zabierają głos! Wypad gnoje!
~Obserwator
2015-03-13 00:44:31
z adresu IP: (85.222.xxx.xxx)
Ocena: 6
Na szczęście jest na kogo już głosować: KNP, RN, KORWIN. Trzy opcje do wyboru:)
~Komentarz został usunięty
2015-03-12 23:20:29
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: 3
Komentarz został usunięty
~akrobata
2015-03-12 14:15:15
z adresu IP: (178.239.xxx.xxx)
Ocena: 2
PO-PsuLi nam urzędników i dodatkowo rozmnożyli w sposób niekontrolowany jak bobry, tylko do bobrów chcą strzelać ....
~alexx5
2015-03-12 00:39:35
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 5
Do; nie widze problemu , do aaa i do anek .Nie mógł lać soków bo one są na 5% vat więc to co mówicie jest bez sensu . Znam faceta i stosuje do produkcji włoskie dodatki do produkcji lodów ni nie musiał się zwracać o klsyfikację do GUS bo wiedział co robi. Lody wstanie płynnym to tez lody, bo składaja się z półroduktów z których nie robi się napojów. Wszystko.
~alexx5
2015-03-12 00:21:58
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 11
Lody mogą występować w stanie płynnym lub półpłynnym , a także w formie pasty lub w formie stałej. Są to podtawowe cechy i własciwości lodów opisane w dzienniku urzedowym z dnia 05 06 2001 r. unii europejskiej na który powołuje sie w swojej klasyfikacji GUS.Jedynie do spożycia przeznaczone są w formie zamrożonej , choć unia nie może nakazać nam sposobu zjedzenia lodów. Jeśli chcemy możemy je rozotpić i polac nimi nawet makaron , lub zielony groszek. Ta banda urzędników nie dotarła tego przepisu i bezpodstawnie żąda dopłaty wyimaginowanej kwoty. Kolejna pomyłka pieprzonych urzędasów , muszą za to ponieść konsekwencje!Wyegzekwujmy to bo jutro do nas się przyczepią!
~abc
2015-03-11 21:01:29
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nauczcie się tępaki różnicy między produkujĘ, a produkujE !
~wolf71
2015-03-11 20:06:43
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
w tym wypadku jak i w setkach innych mózg urzędasów również przybrał formę płynną...gdyby nie kroplówka z naszych pomysłów i pieniędzy zdechliby z głodu...
~Mat
2015-03-11 14:54:48
z adresu IP: (82.40.xxx.xxx)
Ocena: 9
Paranoja, jak w taki kraju można żyć gdzie jesteś traktowany jako wróg i szukają tylko czegoś na ciebie, musisz udowodnić swoją niewinność, jesteś ścigany i ciągle straszny. Kraj został dawno sprzedany, polski nie ma jest tylko nazwa i nie ma co się już więcej łudzić... Życzę temu panu powodzenia bo nie będzie to łatwe zmiana całego życia, a to tylko jedna tego typu sprawa wycuagnieta do ludzi tego jest tysiące! Ludzie tracą życie na koszt układu! Europa! To się Skończy jak zawieje mrozem znad Moskwy...
~W.P.
2015-03-11 14:17:26
z adresu IP: (83.6.xxx.xxx)
Ocena: 15
Wbrew temu co mówiła Matka... Przemoc rozwiązuje wszelkie problemy... Trzeba ich po prostu od..je..bać i po kłopocie... całą mafię sejmową a dla tych urzędasów nowy przepis: za błędy, odpowiedzialność finansowa a za działania typu zmowa, kradzież itp. pluton egzekucyjny... poszukajcie Dz. U. 1921 nr 30 poz.177. Można było? Można...
~Bert
2015-03-11 14:14:41
z adresu IP: (91.235.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wszystkie problemy są przez VAT. Może zrezygnować z niego na rzecz podatku obrotowego. Uniknie się takich sytuacji, ale też zwykłego wyłudzania.
~Mirr
2015-03-11 09:26:15
z adresu IP: (178.250.xxx.xxx)
Ocena: 9
Co za debilny kraj. Ludzie, uciekajcie !
~K O R W I N
2015-03-10 17:39:49
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 7
wolność własność sprawiedliwość
~Martwy
2015-03-10 16:55:07
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 19
Uwaga, hint dla skarbówki: zwykłe lody to też płyn! Zamrożone mleko! Wiecie jaki to potencjał... Koral, Algida etc. Setki milionów, jak nie miliardy, VATu do odzyskania dla budżetu!
~Cyrk
2015-03-10 16:43:51
z adresu IP: (37.128.xxx.xxx)
Ocena: 16
Cyrki tylko w Polsce możne dochodzić do takich sytuacji gdzie prawo interpretowane jest przez każdego z urzędników inaczej do tego nie opowiadają za swoje decyzje Glosujcie na Krowina
~Dexter
2015-03-10 15:14:42
z adresu IP: (94.40.xxx.xxx)
Ocena: 5
PO-PSL w czystej postaci..
~jaja
2015-03-10 11:00:44
z adresu IP: (188.112.xxx.xxx)
Ocena: 17
Glosujcie na Korqina a takich cyrkow nie bedzie. Glosuj inaczej a bedzie jak teraz. Proste.
~bronek w odstawke
2015-03-10 09:22:57
z adresu IP: (5.174.xxx.xxx)
Ocena: 12
dalej glosowac na PO a pozniej miec zale
~nie widze problemu
2015-03-10 05:52:00
z adresu IP: (91.236.xxx.xxx)
Ocena: -3
skoro sprzedawane były nie jako lody ale jako produkt z których kupujący miał te lody zrobić ( zamrozić i sprzedać ) to faktycznie trafiały do klienta jako sok
~Wali ich z biedy
2015-03-09 23:15:48
z adresu IP: (176.111.xxx.xxx)
Ocena: 5
Co za jeb... skry... jak ktoś da ciała to sie dopierdalają a jak oni dadzą dupy i przetrzymują moją forsę to nikt sie nie pokwapi żeby zrobić przelew i grzecznie przeprosić. niech zdychają skur***yny
~Mario
2015-03-09 22:59:04
z adresu IP: (79.189.xxx.xxx)
Ocena: 7
Polska pomoc dla przedsiębiorcy .....jajaaaaaaaa
~stynka
2015-03-09 22:57:05
z adresu IP: (89.77.xxx.xxx)
Ocena: 9
POpaprany kraj POpaprańców.
~Polak
2015-03-09 22:36:16
z adresu IP: (79.247.xxx.xxx)
Ocena: 22
co za ku**a, co za szma*a z tej urzędniczki. jak można tak uwalić człowieka, który prowadzi firmę i daje ludziom pracę a do państwa odprowadza ciężko zarobione pieniądze w postaci podatku! Na bruk z urzędnikami!! Sukinsyny!
~lalala
2015-03-09 22:28:40
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 10
Nie opłaca się mieć w Polsce żadnego biznesu najlepiej wszystko rejestrować np w Czechach
~cerid
2015-03-09 18:19:07
z adresu IP: (31.182.xxx.xxx)
Ocena: 34
Napiszcie, dla jasności wielkimi literami, że podatek vat płaci końcowy nabywca. Jeżeli firma wyprodukuje towar za 100 zł netto to, po doliczeniu vatu klient płaci za ten towar np 123 zł (stawka 23%) albo 108 zł (stawka 8%) i ten podatek jest odprowadzany do skarbówki. Więc jeżeli pan pobierał 8% i wpłacał 8% tzn tylko tyle, że klienci mieli tańszy produkt, ale urzędasy robią z Niego przestępcę aby ciemny lud łykał bajeczki o "opiekuńczym państwie". No cóż, utrzymanie milionowej rzeszy pasożytów, dużo kosztuje i kogoś trzeba wydoić z kasy.
~Komentarz został usunięty
2015-03-09 17:50:11
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Komentarz został usunięty
~NDZ
2015-03-09 17:25:06
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: 8
Dlatego musi być 1 stawka VAT na wszystko! To przepisy dają furtki podatkowe i winni są tworzący wadliwe prawo. 15% na wszystko i po problemie...
~avc
2015-03-09 17:22:38
z adresu IP: (83.24.xxx.xxx)
Ocena: 18
Ależ bym do tych sku rw ysynów rujnujących życie normalnych ludzi strzelał z ciężkiej amunicji, a ich głowy wbijał na pale.
~jagna
2015-03-08 19:42:03
z adresu IP: (46.113.xxx.xxx)
Ocena: 0
Panie anek i Aaa.....chyba nie widzieliście prawdziwych przekrętów. Zamrożona woda i oranżadka w proszku sprzedawana jak zamrożona rurka w postaci lizaka dla dziecka to kupowany sok z 23% vat-em???!! Czytajcie ze zrozumieniem zanim wystawicie jakiś "ochydny" komentarz. A może pracujecie w skarbówce???
~tosia
2015-03-07 20:36:41
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -2
„ustalenia postępowania podatkowego oraz opinii niezależnych organów statystycznych” Czego? ORGANÓW STATYSTYCZNYCH?
~Aaa
2015-03-07 18:31:47
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: -12
Pan z pewnością kupował sok jako sok, odliczał sobie 23% vat. Potem ten sok sprzedawał jako lód i doliczał do ceny netto 8%, które odprowadzał do budzetu. Jemu na czysto zostawało 18% różnicy podatku...tylko za fakt zastosowania 2ch podatków. To stary przekręt i dziwne, ze tyle lat się nikt nie doczepił.
~Klementyna
2015-03-07 18:18:36
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 11
W sumie znam tego Pana i ten jego biznes. Faktycznie od zawsze sprzedawali LODY, a nie sok !!! Uczciwi przedsiębiorcy którzy uważam, że nie mają Bóg wie czego i nie wiadomo jakich kokosów z tego nie mają. Ale skarbówka zawsze takiego wykończy, a nie takiego co to ma 5 mercedesów, a nigdzie nie pracuje.
~anek
2015-03-07 15:39:02
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: -28
Nigdy nie sadziłam, że stanę po stronie skarbówki, ale tym razem to pan producent oszukiwał od samego początku. A wystarczyło zainwestować w mroźnię i sprzedawać lody w stanie stałym. Sprzedając w stanie płynnym rzeczywiście produkował i sprzedawał tylko soki, bo lizaki lodowe to faktycznie zamrożony sok owocowy, mimo że zapakowany w folijki z napisem "lody". Sprzedając hurtowniom taką postać 'lodów" scedował na nich koszt zamrożenia, co spowodowało większe zyski.
~Gość
2015-03-07 13:54:42
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 22
No to bójcie się wszyscy producenci tego typu lodów!!! US znalazł kolejną ofiarę. Rozpoczną się kontrole i przyjdzie zapłacić różnicę VAT. Celem jest zapchanie dziury budżetowej bez względu na koszty. Trzeba będzie zamknąć zakłady, które w perspektywie czasu przynoszą stały dochód podatkowy, zatrudniają pracowników i tworzą dochód narodowy - nieważne bo to już sprawa innego resortu... To takie przykre i krótkowzroczne, że sami siebie pogrążamy. Gospodarka nie lubi próżni i zaraz się okaże, że lizaki lodowe zostaną wprowadzone na rynek przez producentów zagranicznych. Cena oczywiście będzie wyższa o 18% VAT, który defacto zapłaci klient końcowy. Tylko że to nie będzie miało nic wspólnego z rozwojem i wspieraniem Naszej Polskiej Gospodarki. Tak sobie myślę, skoro urząd już musi koniecznie zaklasyfikować te lizaki lodowe jako napój (choć to się w głowie nie mieści, że "lody" będą teraz traktowane jako napój) to od momentu tej kontrowersyjnej decyzji, po prostu cena powinna zostać powiększona o różnicę w VAT. Przedsiębiorca powinien zostać o tym poinstruowany i na tym cała batalia powinna się skończyć, bez kar, bez sądów, bez zwrotów jakoby niedopłaconego VAT... Dbajmy o Polską Przedsiębiorczość bo tak niewiele już jej zostało....
~Precz z komuną!!!
2015-03-07 13:43:10
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 13
Głosujcie dalej na socjalistyczne partie typu PIS czy PO to zrobią w polskiej gospodarce taki kipisz, że będziecie płakać za powrotem Stalina. Bo wtedy przynajmniej nikt nie udawał, że chodzi o udupienie kułaków i spekulantów a teraz te rządzące socjalistyczne kanalie łżą, że dbają o rozwój gospodarki udupiając przedsiębiorców. W każdym razie urzędas za rozwalenie firmy nagrodę dostanie. Więc on i jego rodzina nawet się nie zastanowi, na którego dobroczyńcę oddać swój głos.
~Marinez
2015-03-07 13:08:52
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 11
A ja lubię jeść lody jak już są rozpuszczone, czyli powinienem gnać do sklepu i dopłacić różnicę 18% VATu... A nie prościej zrobić jeden podatek liniowy np. 10% dla wszystkich i jeden podatek VAT np. 11% na wszystkie produkty. Nie było by sporów, nie było by kontrowersyjnych decyzji... Po co komplikować kiedy można upraszczać...
~odszkodowania
2015-03-07 13:05:05
z adresu IP: (46.112.xxx.xxx)
Ocena: 9
No cóż skoro ślimak może być rybą, a marchewka owocem, to co się dziwić durnym interpretacjom "napoju" ?!
~Komentarz został usunięty
2015-03-07 12:12:20
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: -5
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2015-03-07 11:48:11
z adresu IP: (195.69.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~PoLak mały
2015-03-07 11:47:12
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 1
to te lizaki były alkoholowe?
~Payne 83
2015-03-07 11:20:06
z adresu IP: (89.74.xxx.xxx)
Ocena: 8
Wystarczy głosować na Korwina Mikke, albo będzie jeszcze gorzej.
~SkarboweHieny
2015-03-07 05:00:10
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 15
Nic się nie zmieni ! W Polsce przedwojennej urzędnik mógł być skazany na karę śmierci za łapówki i przepadek mienia całej rodziny. Tu ewidentnie ktoś komuś w łapę wcisnął by konkurencję załatwić.
~xoxo
2015-03-06 23:22:54
z adresu IP: (108.30.xxx.xxx)
Ocena: 18
glosujcie na PO to wszystkich was tak zalatwia banda zlodzei
~qqdopillac
2015-03-06 22:57:52
z adresu IP: (213.158.xxx.xxx)
Ocena: -6
Nie tak szybko z tymi wyrokami, sprawę "biednego piekarza" z Legnicy Państwo pamiętacie ? Poczekajmy trochę bo coś za mało tu informacji o tych lodach.
~Aldik
2015-03-06 22:47:33
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: 18
Emigracja albo rewolucja, wybierajcie.
~Tom
2015-03-06 22:47:07
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 8
No i zrobili łobuzy bandyci ,złodzieje człowiekowi wodę z mózgu Tak eliminują nas żydzi w naszym Państwie którzy są u władzy
~milka
2015-03-06 22:39:59
z adresu IP: (109.78.xxx.xxx)
Ocena: 10
chamstwo w panstwie...
~Roy
2015-03-06 20:33:03
z adresu IP: (89.75.xxx.xxx)
Ocena: 6
Mam kolejny pomusł dla US. Zrobić kontrolę w lodziarniach i jakby się lody zaczęły rozpuszczać to bach 23% VAT. Tak ciut, ciur pewnie wystarczy.
~sebek
2015-03-06 19:51:38
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 8
przez wiele lat pracowałem a takiej branzy i było tak ze faktycznie producent oszukuje poniewaz jedni wlewali oranzade do woreczkow i sprzedawali jako lody a porzadni dostarczali zamrozone kwestia zamrozenia ma nie bagatelna róznice wiadomo ze oranzade możesz wozic izoterma i tzrymac w normalnym magazynie a lody najpierw musisz włozyc do tunelu zamrozic pozniej do mrozni pozniej sotawa do obiorcy do sklepu rózniez mrożnią i to jest ta róznica wg mnie stawke vat 8 procent powinien zastosowac skle kótry zamroził ten napój bo pan wyprodukował tylko napój a nie lody
~Adam
2015-03-06 19:34:36
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
„pozostałe napoje alkoholowe” lody? suuper
~ja3
2015-03-06 18:21:46
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Całe dzieciństwo jadłem napój... Czuję się oszukany. Jak dla mnie sytuacja jest nie normalna. Ale wg naszego państwa lepiej zamknąć firmę, zwolnić ludzi i niech siedzą na zasiłku. Właściwie żadne lody nie są lodami. Idąc tropem urzędu skarbowego lody to może być np. mus owocowy itd. Jak się chce to się na każdego coś znajdzie.
~wielbiciel PO
2015-03-06 17:45:21
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wszystkim powtarzam że przy najbliższych wyborach trzeba głosować na Kanclerz Merkel ( u Putina jest podobnie ) albo zmykać do Czech z biznesem :-) Co za dziwny gość, chciał naiwny produkować w Polsce niech się zajmie importem z zagranicy i wszystko będzie OK. Jak on śmiał konkurować z zagranicznymi koncernami ???? - naiwniak uwierzył Tuskowi he he he he
~Komentarz został usunięty
2015-03-06 15:33:42
z adresu IP: (83.3.xxx.xxx)
Ocena: 21
Komentarz został usunięty
~Księgowy.
2015-03-06 14:58:18
z adresu IP: (193.106.xxx.xxx)
Ocena: -18
Sprzedawał sok nie lody, więc podatek należny to 23% - a gdyby chciał się o tym dowiedzieć wcześniej, powinien poprosić o interpretację indywidualną prawa podatkowego. Każdy dobry księgowy też to powie. Jednak widocznie tak właścicielowi lepiej pasowało.
~Komentarz został usunięty
2015-03-06 13:46:21
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 29
Komentarz został usunięty
~skytax
2015-03-06 13:24:29
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 17
Radosc bycia Polskim przedsiebiorca jest nieoceniona.O...niech pisze do Shoguna o pomoc !
~Marek
2015-03-06 12:30:37
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 7
Niestety, jesteśmy baranami do golenia z kasy. Uczciwie to powinni kazać mu od teraz naliczać inną stawkę a nie żądać zwrotu kilkuset tysięcy zł. Ale co tam urzędasom zrujnować człowieka...
~aion
2015-03-06 12:28:44
z adresu IP: (93.107.xxx.xxx)
Ocena: 14
Za to na leniwego sk....la z Krosnic na odprawe 100tys sie znalazlo.Teraz wiadomo jak.Ludzie tylko szubienice pomoga.
~Pyth0n
2015-03-06 11:53:30
z adresu IP: (80.238.xxx.xxx)
Ocena: -2
Czyli w sklepie mogę wstawić sok do zamrażarki, poczekać aż zamarznie i w kasie żądać naliczenia niższego podatku, bo to jest lód a nie napój? Lody są ze śmietany. A zamrożony sok to ewentualnie sorbet.
~gaba
2015-03-06 11:12:52
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 7
skoro Oni produkuja i sprzedają sklepom napoje to co sklep zajmuje sie przetworstwem (zamraza je), bo przecież konsument nabywa w stanie skupienia stałym!!to co sklepy tez maja zle pkd???????jednen absurd rodzi następny!!!!!!
~felek
2015-03-06 10:53:36
z adresu IP: (77.255.xxx.xxx)
Ocena: -7
GUS i MF od zawsze tak twierdziły, a gość myslał... Są interpretacje już sprzed paru lat. To popłynie.
~Tutek
2015-03-06 10:52:37
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: -2
Czyli odliczał 23% VAT a płacił 5% i dziwi się ze urząd skarbowy się przyczepił?
~czarek
2015-03-06 10:45:13
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 6
co za sku...syny !
~tadek
2015-03-06 10:22:53
z adresu IP: (95.50.xxx.xxx)
Ocena: -1
W powietrze z nimi., Albo zamrozić i napisać ,, Urzędnik skarbowy w postaci płynnej"
~Komentarz został usunięty
2015-03-06 09:36:32
z adresu IP: (109.77.xxx.xxx)
Ocena: 4
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2015-03-06 09:35:24
z adresu IP: (193.19.xxx.xxx)
Ocena: 32
Komentarz został usunięty
~Mariusz
2015-03-06 08:38:51
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 27
Teraz pakuj manele, sprzedawaj co jeszcze nie zajął komornik i zmykaj robić biznes w innym kraju. Na Twoją firmę już są chętni bracia z narodu wybranego. Dom też się przyda. W końcu muszą z czegoś żyć i gdzieś mieszkać jak się tu przeniosą do Polin. Musisz zrozumieć. Nie po to tyle zainwestowali w zmianę systemu i obsadzenie wszystkich urzędów swoimi, żeby teraz na tym tracić.
~urzednik
2015-03-06 08:17:06
z adresu IP: (37.130.xxx.xxx)
Ocena: 10
I Dobrze Ci Tak. Myslales Ze Biznes Zrobisz? Musimy Zniszczyc Jak Najwiecej Przedsiebiorcow W Polsce Zanim Zmieni Sie Wladza I Wyrzuca Nas Na Bruk.
NA ANTENIE
KatarzynaGórna-Drzewosz
Katarzyna Górna-Drzewosz
 15:00 - 18:00
Satyryczny Odcinek Radiowy
Zapraszamy