Bieg na 400 metrów - wrocławska specjalność

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-03-08 22:44

Wszyscy wrocławscy medaliści specjalizują się w biegu na dystansie 400 metrów.

Aż dwa razy na podium stanął Rafał Omelko. Zawodnik AZS AWF do wcześniejszego brązu w biegu indywidualnym, w niedzielę dorzucił srebro w sztafecie. Oprócz niego biegli w niej dwaj zawodnicy Śląska Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina oraz Karol Zalewski. Polacy uzyskali czas 3.02,97 co jest nowym halowym rekordem kraju. Złoto przegrali z Belgami o 0,01 sek.

Brąz na tym samym dystansie wywalczyła nasza kobieca sztafeta, w której startowała Joanna Linkiewicz. Zawodniczka AZS AWF po raz pierwszy w karierze biegła na pierwszej zmianie. Pałeczkę po niej przejmowały kolejno Małgorzata Hołub, Monika Szczęsna i Justyna Święty. Złoto wywalczyły Francuzki, a srebro Brytyjki.

Jedyny złoty medal dla Polski wywalczył w Pradze Marcin Lewandowski, który został mistrzem kontynentu w biegu na 800 metrów. Srebro zdobyła jeszcze Angelika Cichocka na 1500 metrów, a brązowe krążki Kamila Lićwinko w skoku wzwyż i Piotr Lisek w skoku o tyczce.

W skoku wzwyż Justyna Kasprzycka z AZS AWF została sklasyfikowana szóstej pozycji, a na czwartym miejscu w rywalizacji tyczkarzy uplasował się jej kolega klubowy - Robert Sobera.