Wiosenne porządki: Pochwal się i daj przykład innym!

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2015-03-18 06:37 | Zmodyfikowano: 2015-03-18 06:38
A|A|A

fot. Marek Zoellner

Piszcie na adres: internet@prw.pl

Do pierwszego dnia wiosny pozostały dwa dni. W tym roku przypada on na 20 marca. W wielu miejscach Dolnego Śląska trawa już się zazieleniła. Niestety, często wśród takich młodych kęp można wdepnąć w coś, co potem z butów trzeba długo wycierać. Chodzi o różne niespodzianki pozostawiane przez psy.

Kilkudziesięciu mieszkańców Legnicy chce się zmierzyć z tym problemem. Może swoim pomysłem zarażą innych Dolnoślązaków? Radio Wrocław będzie wspierało podobne pomysły...

Anna Mokhtari czuje się odpowiedzialna za Legnicki Park. Zgodnie zresztą z sugestią prezydenta miasta, który blisko lat temu - po tym jak nad Legnicą przeszła nawałnica - apelował o pomoc w porządkowaniu połamanych drzew:

Pomysł padł na podatny grunt. Chęć wysprzątania kilku zielonych polanek zadeklarowali również miłośnicy zwierząt. Wśród nich Mariusz Siejba, właściciel jednego z ośrodków szkolenia psów. Jego zdaniem akcja - bez żadnych odgórnych nakazów - może dać początek znacznie głębszym zmianom społecznym:

I właśnie w takiej atmosferze zrodziła się idea podzielenia parku na dwie strefy:

Z parku do Ratusza niedaleko, zatem informacja o planowaniu umownej granicy dotarła do urzędników. Ludmiła Kubicka-Sopel, szefowa Wydziału Infrastruktury Komunalnej zapowiada, że... żadnych podziałów nie będzie:

Mieszkańcy nie zamierzają jednak ustąpić w walce o choć kilka czystych trawników. Takie zaangażowanie obywatelskie wysoko ocenili legniccy strażnicy miejscy. Oni też włączają się do akcji ze swoimi pomysłami. Inspektor Marcin Niewiadomski mówi wprost: nie możemy zakazać czworonogom wejścia do którejś z konkretnych stref, ale... możemy posłużyć się fortelem:

Czy umowa między odwiedzającymi Park zostanie dotrzymana? Dziś trudno ocenić. Ale jedno jest pewne i ci ze smyczami, i ci bez, w sobotę o godzinie 11:30 pojawią się przed wejściu na główną aleję. Z rękawiczkami, torbami na śmieci i wielką chęcią wspólnego sprzątania.

Zdjęcia czystych trawników i alejek tuż po akcji trafią na stronę internetową Radia Wrocław. Oczywiście chcielibyśmy też przedstawiać wysprzątane miejsca odpoczynku nie tylko z Legnicy, ale z całego Dolnego Śląska. Nie muszą to być od razu całe parki. Chętnie zaprezentujemy nawet niewielkie skwery, na których lubicie Państwo wypoczywać. Może w ten sposób uda nam się stworzyć listę miejsc godnych polecenia?

Piszcie na adres: internet@prw.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama