Warszawski sąd nie zajmie się portalem e-Dolny Śląsk

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2015-03-18 17:31 | Zmodyfikowano: 2015-03-18 17:42
A|A|A

Sprawa roszczeń nadal nie jest rozstrzygnięta - sąd w Warszawie zdecydował, że nie będzie się zajmował wnioskami byłego wykonawcy portalu internetowego e-Dolny Śląsk. Sprawa trafi do Wrocławia.

To jedna z konsekwencji decyzji zarządu województwa, który zerwał umowę na kontrakt warty 66 mln zł. Teraz strony walczą o pieniądze. Qumak chce zablokować Urzędowi Marszałkowskiemu we Wrocławiu możliwość sięgnięcia po tzw. "zabezpieczenie prawidłowego wykonania umowy" - firma musiała je przedstawić na początku kontraktu.

A chodzi o kilka milionów złotych i urząd - w związku z rozwiązaniem umowy - wystąpił już o te pieniądze. Sąd w Warszawie nie rozpatrzył wniosku firmy, zdecydował jedynie, że sądem właściwszym będzie Wrocław. Ta sprawa to dopiero początek - Qumak wystąpił już do Urzędu Marszałkowskiego o wypłatę 65 mln zł i zapowiada, że jeśli nie dostanie pieniędzy złoży pozew w sądzie. Z kolei władze województwa wystąpiły już do firmy o zwrot 30 mln zł - to koszt kar za opóźnienia w realizacji portalu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama