Kolarze CCC Polkowice jeżdżą w Hiszpanii i we Włoszech

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-03-26 19:43 | Zmodyfikowano: 2015-03-26 19:46

Settimana Coppi e Bartali

Dolnośląskim kolarzom lepiej poszło we Włoszech. Tam rywalizowano dziś na dwóch etapach. Przed południem zawodnicy mieli do przejechania 99,5km odcinek. Najszybszy na trasie był reprezentant gospodarzy Manuel Belletii z grupy Southeast. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Grega Bole z CCC Polkowice.

Popołudniu odbyła się jazda drużynowa na czas. W niej dolnośląska grupa okazała się najlepsza. CCC w składzie: Davide Rebellin, Adrian Kurek, Jarosław Marycz i Tomasz Kiendyś, wyprzedziło o sekundę grupę Sky i o cztery sekundy MTN-Qhubeka. Druga drużyna CCC (Grega Bole, Christian Delle Stelle, Bartłomiej Matysiak, Nikołaj Michajłow), zajęła dziesiąte miejsce, tracąc dwadzieścia sekund do swoich kolegów.

W związku z tym, że Włoch - Davide Rebellin przekroczył jako pierwszy linię mety został nowym liderem wyścigu. Drugi jest Tomasz Kiendyś, a trzeci Jarosław Marycz.

Wyścig Settimana Coppi e Bartali potrwa do 29 marca.

Dookoła Katalonii

Dużo mniej udany dla naszych kolarzy był czwarty, królewski etap wyścigu rozgrywanego w Hiszpanii. Maciej Paterski, który jeszcze przed dzisiejszym startem zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, spadł znacząco w stawce. Kolarz CCC Polkowice najtrudniejsze chwile przechodził w połowie wyścigu - podczas podjazdu pod Alt de Coubet. Ostatecznie do mety dojechał dopiero na 87 miejscu. W klasyfikacji generalnej spadł na 60 pozycję.

Najlepszy na trasie był dzisiaj Tejay van Garderen (BMC Racing Team). Amerykanin wyprzedził Australijczyka - Richiego Porte (Sky) oraz trójkę zawodników - Hiszpana Alberto Condtadora (Tinkoff-Saxo), Irlandczyka Daniela Martina (Team Cannondale-Garmin) i Holendra - Wilco Keldermana (Team Lotto NL-Jumbo). Najlepszy z Polaków Rafał Majka był 34. (Tinkoff-Saxo). Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zajął 67 miejsce, Marek Rutkiewicz był 82. (CCC), Adrian Honkisz 115. (CCC), a Sylwester Szmyd 120. (CCC).

W klasyfikacji generalnej Majka jest 34., Niemiec 48., Paterski 60., Szmyd 97., Rutkiewicz 114., Honkisz 120.