PGE Turów zwolnił... Igora Milicica. AZS bez trenera

Michał Hamburger | Utworzono: 2015-04-07 06:38 | Zmodyfikowano: 2015-04-07 06:38
A|A|A

fot. Facebook

Klub wydał bardzo lakoniczny komentarz: "Z dniem 6 kwietnia Igor Milicić przestał być pierwszym trenerem drużyny AZS Koszalin. Trener Igor Milicić, jako zawodnik, a później trener trwale wpisał się w historię Naszego Klubu. Zarząd i pracownicy Klubu AZS Koszalin SA dziękują za wieloletnią współpracę i życzą powodzenia w rozwoju dalszej kariery."

Oczekiwania w Koszalinie po sezonie 2014/2015 są ogromne. Klub chce się włączyć do walki o medale mistrzostw Polski. Mimo, że koszalinianie notują najlepszy sezon w historii, działacze postanowili dokonać zmian.

AZS do Zgorzelca pojechał w Wielką Sobotę jako wicelider TBL. Wysoka porażka z PGE Turowem 68:103 spowodowała, że święta w Koszalinie do spokojnych nie należały. Akademicy zamienili się pozycjami z mistrzem Polski w tabeli. Zarząd klubu z Koszalina doszedł natomiast do wniosku, że z Miliciciem na pokładzie niewiele osiągnie.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że następcą Milicicia ma być... Teo Cizmic, który w przeszłości prowadził już ekipę z Koszalina.

Milicić był graczem AZS w latach 2008-2013. W swoim ostatnim sezonie jako zawodnik zdobył brązowy medal. Ponadto jest mistrzem Polski z 2003 (Włocławek) i 2008 roku (Sopot).

Po zakończeniu kariery został asystentem trenera drużyny z Koszalina. W trakcie poprzedniego sezonu zastąpił na stanowisku pierwszego szkoleniowca Gaspera Okorna. W fazie szóstek AZS wygrał dziewięć z dziesięciu rozegranych spotkań i awansował do play-off. Tam przegrał 0-3 z PGE Turowem Zgorzelec.

Treningi AZS do czasu podpisania kontraktu z nowym trenerem będzie prowadzić drugi szkoleniowiec koszalińskiej ekipy Wojciech Zeidler.

Zmiana na stanowisku trenera AZS bezpośrednio interesuje m.in. kibiców, działaczy i szkoleniowców... Śląsk Wrocław. W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego wrocławianie zagrają właśnie w Koszalinie. Stawką meczu może być trzecie miejsce przed play-off. Do konfrontacji między akademikami, a drużyną Śląska Wrocław dojdzie 18 kwietnia o godzinie 20.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama