Żużlowcy na tor. Sparta pojedzie na Motoarenie

Michał Hamburger | Utworzono: 2015-04-12 10:48 | Zmodyfikowano: 2015-04-12 10:49
A|A|A

fot. WTS Sparta Wrocław

Rozgrywki ligowe w Polsce pierwotnie miały rozpocząć się w weekend wielkanocny ale na przeszkodzie stanęły niesprzyjające warunki pogodowe i cała I kolejka została odwołana i przesunięta na 17 maja. Ściganie na polskich torach rozpocznie się więc od drugiej serii. .

Pojedynki toruńsko-wrocławskie inaugurujące sezon żużlowy na torze w Toruniu powoli stają się tradycją. W ostatnich pięciu sezonach "Anioły" aż czterokrotnie pierwszy mecz przed własną publicznością rozgrywały właśnie przeciwko "Spartanom". W minionych latach wrocławianie za każdym razem starali się stawić zacięty opór, jednakże w końcowym rozrachunku żużlowcy z Grodu Kopernika odnosili przekonywujące zwycięstwo.

Zespół KS Toruń przeciwko wrocławianom nie wystartują w optymalnym zestawieniu. W drużynie gospodarzy zabraknie Adriana Miedzińskiego, który zmaga się z kontuzją palców u ręki doznaną po upadku w Anglii. W tej sytuacji w jego miejsce awizowany jest Dawid Krzyżanowski. Należy się jednak spodziewać, że będzie on zastępowany przez swoich bardziej doświadczonych kolegów z formacji młodzieżowej - Pawła Przedpełskiego i Oskara Fajfera.

Po odejściu Emila Sajfutdinowa rolę lidera toruńskiego zespołu powinien przejąć jego rodak - Grigorij Łaguta. Kluczowymi ogniwami KS Toruń mogą okazać się Australijczycy. W wyniku kary nałożonej na Darcy'ego Warda konieczne stało się pozyskanie zastępstwa. Wybór padł na rewelację rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej 2014 - Jasona Doyla, który tym samym po raz pierwszy w swojej karierze występować będzie w najwyższej klasie rozgrywek żużlowych w Polsce. Drugim Australijczykiem, którego nikomu w kraju przedstawiać raczej nie trzeba jest Chris Holder.

Wrocławianie, podobnie jak działacze KS Toruń, dokonali kilku znaczących zmian w kadrze zespołu. Utrzymany został trzon drużyny z ubiegłego sezonu - Tai Woffinden, Maciej Janowski i Tomasz Jędrzejak. To właśnie ta trójka zawodników powinna stanowić w dużej mierze o sile "Spartan". Całkowitej przebudowie zostały natomiast poddane zarówno druga linia jak i formacja młodzieżowa. Z ekipy Piotra Barona odeszli dwaj zawodnicy, którzy okazali się największymi rozczarowaniami w 2014 roku - Troy Batchelor oraz Jurica Pavlic. Ich miejsce zajęli Duńczyk Michael Jepsen Jensen oraz obiecujący czeski zawodnik Vaclav Milik. Jeśli chodzi o formację młodzieżową to Betard Sparta Wrocław musiała poszukać wzmocnień z zewnątrz po tym jak w wiek seniora przeszli Patryk Malitowski i Patryk Dolny. Wybór padł na Adriana Gałę oraz Maksyma Drabika. Dodatkowym ogniwem został jeszcze Damian Dróżdż.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Vaclav Milik
3. Tomasz Jędrzejak
4. Michael Jepsen Jensen
5. Maciej Janowski
6. Maksym Drabik

KS Toruń:
9. Grigorij Łaguta
10. Dawid Krzyżanowski
11. Chris Holder
12. Kacper Gomólski
13. Jason Doyle
14. Oskar Fajfer

Początek spotkania: godz. 19:30
Sędzia: Remigiusz Substyk
Komisarz toru: Tomasz Welc

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama