Nowe kierunki studiów na Uniwersytecie Wrocławskim

Dorota Kuźnik, Alicja Mikłaszewicz | Utworzono: 2015-04-13 16:31 | Zmodyfikowano: 2015-04-13 16:30
Nowe kierunki studiów na Uniwersytecie Wrocławskim - fot. archiwum prw.pl
fot. archiwum prw.pl

Uniwersytet Wrocławski poszerza swój program. Od października nie tylko przybędzie kierunków, ale wśród nich będą również trzy, które śmiało mogą konkurować z Politechniką Wrocławską. Poszerzamy ofertę o kierunki inżynierskie, mówi Bogumił Dudczenko z biura rektora:

Nowe kierunki pojawią się m. in. na wydziałach fizyki i astronomii, chemii, biologii i prawa.

Inżynierowie z Uniwersytetu Wrocławskiego. Od października uczelnia poszerza ofertę o dziewięć nowych propozycji, a wśród nich o dwa kierunki inżynierski. Tytuł techniczny studenci będą mogli zdobyć na informatyce stosowanej oraz na inżynierii geologicznej. Pierwszy stopień studiów, tak jak na Politechnice trwał będzie 3,5 roku roku, ale to nie zraża studentów. Zdaniem Piotra Lacha, studenta inżynierii produkcji, kierunki techniczne są bardziej opłacalne:

Uniwersytet Wrocławski na nowych kierunkach łącznie przygotował przeszło 460 miejsc.

Duże emocje w środowisku lekarskim wzbudził kierunek Homeopatia w medycynie niekonwencjonalnej i farmacji utworzony na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Pojawił się na studiach podyplomowych w 2014|2015 r. Chciało go chciało studiować 70 osób , ale przyjęto tylko 50 , głównie lekarzy i kilku farmaceutów.

Z kolei Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie prowadzi studia na kierunku Zielarstwo i Terapia Roślinna. Na stronie internetowej uczelni można przeczytać, że uprawa roślin zielarskich to najmłodsza gałąź produkcji rolniczej. W ostatnim czasie szeroko wykorzystuje się zioła w lecznictwie , dietetyce i kosmetyce.

Podyplomowe Studia "Pies w społeczeństwie - hodowla i zachowanie" proponuje Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Psy to najbardziej popularne i najczęściej spotykane w naszych domach zwierzęta. Dlatego też powstał pomysł zorganizowania takiego kierunku tłumaczy uczelnia.
                           
Hipologię i Jeździectwo można studiować na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Właśnie ta uczelnia jako pierwsza utworzyła ten kierunek w Polsce. Hipologia to wszystkie nauki o koniu.

 

Reklama