Wyniki rekrutacji do przedszkoli będą unieważnione?

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2015-04-15 10:48 | Zmodyfikowano: 2015-04-15 10:58
A|A|A

archiwum prw.pl

Wojewoda dolnośląski kwestionuje część zapisów uchwały dotyczącej rekrutacji do przedszkoli we Wrocławiu - skarga trafi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale jutro rozpatrzą ją również miejscy radni. Zbierają się w samo południe w Ratuszu. Marta Libner z biura prasowego wojewody tłumaczy czego dotyczą zastrzeżenia,

- Według nadzoru prawnego wojewody nie uwzględniono w tej uchwale potrzeb rodziny, w której rodzice albo rodzic samotnie wychowujący dziecko, musi pogodzić obowiązki zawodowe z obowiązkami rodzinnymi - mówi Marta Libner:

We Wrocławiu kandydatom na przedszkolaków w czasie rekrutacji przyznaje się punkty. Samotny rodzic czy opiekun jest premiowany mniejszą liczbą punktów niż rodzice. Tymczasem termin składania podań do przedszkoli minął 2 kwietnia. W przyszłym tygodniu ogłoszone zostaną wyniki rekrutacji pierwszego wyboru.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama