Studenci przejmują miasto. Ruszyły juwenalia

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2015-05-04 10:54 | Zmodyfikowano: 2015-05-04 10:54
A|A|A

Fot. archiwum prw.pl

6 dni zabawy i 17 wydarzeń czeka na studentów Politechniki Wrocławskiej biorących udział w rozpoczynających się dziś Juwenaliach. Obchody rozpoczęło o godzinie 10 śniadanie z rektorem. Na stołówce pojawił się tłum głodnych studentów, dla których kucharze przygotowali kanapki.

- Przygotowania zaczęliśmy od wypiekania bułek o 4 rano. 8 kucharzy smarowało, kroiło i przygotowało ponad 1000 kanapek. Przygotowaliśmy dwa rodzaje, czyli jarskie i mięsne - mówi szef stołówki Paweł Strugacz

- Niech się bawią i życzę im pięknej pogody. Niech odpoczną i radują się trochę, bo studia to nie tylko nauka, uczenie się i zakuwanie do egzaminów. To również przyjaźnie i imprezy studenckie. Potem jak pójdą w dorosłe życie to będą mieli co wspominać. Niech wspominają część związaną ze studiowanie, ale również tę część, w której kwitło życie studenckie - mówi rektor Politechniki Tadeusz Więckowski:

Pierwszego dnia zaplanowano także m.in. wampiriadę, zmagania językowe oraz qulturalia, w ramach których można będzie sprawdzić się w konkursie fortepianowym, czy wysłuchać koncertu solistów tenorowych.

Wtorek rozpocznie się kolejną edycją Żakinady, czyli unikalnego dyktanda o tematyce technicznej. Od godz. 16.30 na osiedlu akademickim przy ul. Wittiga królować będzie muzyka. Całość zakończy wyczekiwany przez wszystkich P.I.W.O. Light Show. Widowisko muzyczno-świetlne pod nazwą BRESLAUX LIGHT SHOW zaplanowano na godz. 21.Środa będzie stała pod znakiem koncertów (m.in. Pokahontaz iMesajah) oraz mocno wyczekiwanej przez studentów nocy grilli. Wcześniej pokaz kola naukowego Apanonar, którego członkowie będą wykonywać ewolucje na motocyklach.

Publiczności zaprezentuje się także Marcin Korzeń Głowacki. Jeden z najlepszych stunterów na świecie również wykona pokaz swoich umiejętności akrobatycznych na motorze. W czwartek 7 maja o godz. 11.00 z kampusu Politechniki Wrocławskiej wyruszy Pochód studencki. Tradycyjny korowód roztańczonych i pomysłowo przebranych młodych ludzi przejdzie przez ulice Wrocławia i zakończy swój marsz na popularnym „Wittigowie". Od południa studenci będą mogli bawić się na kolejnych koncertach. Na scenie przy „tekach" wystąpią Letni Chamski Podryw, Abradab, Tabu,Lipali, Jelonek oraz O.S.T.R. Atrakcje piątku to przede wszystkim impreza na dachu Strefy Kultury Studenckiej maraton tańca oraz pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy w ramach Akademii Przeżycia.

W sobotę organizacje studenckie i koła naukowe będą rywalizować o tytuł najlepszej w ramach ORG.RZYSK. Ponadto tego dnia rozegrany zostanie VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej. Studencki tydzień zabawy zakończy niedzielny Rajd samochodowy o puchar Rektora PWr na torze przy ul. Rakietowej.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama