Lekka przesada: Grupy wsparcia dla osób z nadwaga i otyłością

Leszek Mordarski | Utworzono: 2015-05-05 10:14 | Zmodyfikowano: 2015-05-05 10:15
A|A|A

fot. www.siwydym.org.pl

Zgłaszający się do nas ludzie z tym problemem, nie pozostają bez pomocy - zapewniała na antenie Radia RAM szefowa fundacji profesor Joanna Szczepańska-Gieracha:

Grupy maja zagrzewać swoich członków do regularnej aktywności fizycznej, modyfikacji diety i trwałej zmiany stylu życia. Dla osób po 60. roku życia udział w tym projekcie jest bezpłatny podkreśla profesor Szczepańska-Gieracha:

Szczegóły udziału w projekcie można znaleźć na stronie www.siwydym.org.pl lub w siedzibie fundacji przy Jagiellończyka 8c.

W Polsce jest 52,1% osób z nadwagą powyżej 18 roku życia. Leczenie otyłości i jej powikłań pochłania w naszym kraju około 21 procent budżetu przeznaczonego na ochronę zdrowia. Otyłość jest czynnikiem ryzyka takich chorób jak: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze i choroby serca, cukrzyca typu 2, zaburzenia lipidowe, niektóre nowotwory, choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych, kolanowych i kręgosłupa, zespół bezdechu sennego, stłuszczenie narządów wewnętrznych prowadzące do ich niewydolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama