Jedyny taki bieg we Wrocławiu - Bieg Firmowy (FOTO)

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-05-16 14:03 | Zmodyfikowano: 2015-05-16 14:03
A|A|A

fot. biegfirmowy.pl

W trzeciej edycji imprezy wystartowało 3500 osób. Takiego oblężenia Stadion Olimpijski nie widział pewnie od czasów wrocławskiego maratonu. Od samego rana na trasie prowadzącej na start Biegu Firmowego gromadzili się biegacze. A była ich rekordowa liczba.

Bieg Firmowy z roku na rok się rozwija. Nie ma się zatem co dziwić, że na starcie zgromadziło się ponad 850 drużyn, z których każda liczyła po czterech zawodników. Dystans nie był długi, bo każdy z biegaczy miał do pokonania pięć kilometrów.

Pogoda była idealna. Stali bywalcy biegu wspominali poprzednią deszczową edycję w Parku Grabiszyńskim i przyznawali, że tegoroczna aura jest po prostu wymarzona. Część liczyła na poprawienie rekordów, inni koncentrowali się na doborze taktyki na poszczególne zmiany, a jeszcze inni mówili, że chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, bo w tym biegu rezultaty nie są najważniejsze - liczy się pomoc dzieciom. W tym roku podopiecznej Fundacji Everest – Wiktorii Urbańskiej. 9-latka choruje na dziecięce porażenie mózgowe, a jej bliscy robią wszystko, aby jak sami przyznali, „postawić dziewczynkę na nogi”. Poprzednie zbiórki pozwoliły sfinansować leczenie i rehabilitację dzieci o wartości 84 tysięcy złotych.

W rywalizację sportową, ale też i pomoc włączyło się aktywnie Radio Wrocław. Wystawiliśmy dwie drużyny biegowe (Mateusz Lipiński, Katarzyna Pawlak, Krzysztof Znamirowski i Gregor Niegowski oraz Janusz Kozubal, Michał Kwiatkowski, Grzegorz Łukasiewicz i Piotr Pietraszek). Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Dzieci rywalizowały w Biegu Krasnala na 100 m. Każde z nich po ukończeniu dystansu otrzymało pamiątkowy medal.

Choć nie wyniki sportowe były najważniejsze, to warto powiedzieć, że najlepsza okazała się sztafeta Nokia Running Team 1, która wyprzedziła Schattdecor Run Team 1 i Axit. Nasze drużyny, solidarnie i w doskonałym humorze, zakończyły rywalizację w środku stawki (KLIKNIJ I SPRAWDŹ WSZYSTKIE WYNIKI).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama