Piłkarki ręczne z Lubina bez Pucharu Polski. Porażka w finale

| Utworzono: 2015-05-17 20:20 | Zmodyfikowano: 2015-05-17 20:20

Od pierwszych sekund przewaga w meczu należała do przyjezdnych. Po trafieniu Patrycji Kulwińskiej gdynianki wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Kolejnego gola rzuciła Monika Kobylińska. Miedziowe raziły nieskutecznością i brakiem pomysłu na sforsowanie defensywy Vistalu. Bożena Karkut poprosiła o minutę sekund przerwy.

Podziałało. Fatalną serię przełamała Anna Pałgan. W ślady rozgrywającej poszła Kinga Lalewicz i przewaga obrończyń trofeum stopniała do trzech bramek. Po kwadransie gry KGHM Metraco Zagłębie Lubin zaczęło indywidualnie kryć Iwonę Niedźwiedź, co przyniosło efekt. Chwilę później straty gospodyń wynosiły już tylko dwa trafienia. Do dobrej gry w polu włączyła się też bramkarka Zagłębia. Monika Maliczkiewicz kilka razy uratowała swój zespół.

Po drugiej stronie parkietu jednak równie dobrze radziła sobie także Małgorzata Gapska. Obrona wicemistrzyń Polki stawała się momentalnie nie do przejścia. Do przerwy Vistal prowadził 12:9.

Po przerwie nastąpił koncert piłkarek z Gdyni. Przewaga Vistalu szybko wzrosła do sześciu oczek. Ciężar zdobywania bramek w ekipie srebrnych medalistek MP wzięła na swoje barki Monika Kobylińska, a serie interwencji notowała Gapska. Gospodynie nie podjęły już rękawicy i do końcowej syreny kibice oglądali jednostronne widowisko.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – KS Vistal Gdynia 18:26 (9:12)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Robótka, Załęczna 2, Piekarz , Pałgan 1, Obrusiewicz 5, Paluch 1, Premović, Lalewicz 4, Piechnik 3, Lima, Walczak , Jochymek 2, Milojević.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 2, Łabuda 1, Niedźwiedź 5, Galińska 1, Dorsz, Kobylińska 8, Kłusewicz, Pawłowska 1, Zych 2, Kozłowska 1, Gutkowska 1, Kulwińska 4, Andrzejewska , Szwonka.

Sędziowie: Chrzan – Janas, Delegat ZPRP: Matuszewski

Widzów: 2719.