Łukasz Kubot odpada z turnieju Rolanda Garrosa (VIDEO)

| Utworzono: 2015-05-31 18:01 | Zmodyfikowano: 2015-05-31 18:01

Pogoda była największym wrogiem tenisistów. Spotkanie zostało na 150 minut przerwane przez opady deszczu. Od początku meczu lekką przewage mieli faworyci z USA. Bryanowie jako pierwsi wypracowali break pointa, ale Łukasz Kubot zdołał utrzymać serwis. Po chwili w opałach znalazł się Mike Bryan, ale utytułowani reprezentanci Stanów Zjednoczonych także wygrali własne podanie i zrobił się remis. Wówczas Jeremy Chardy popełnił podwójny błąd serwisowy. Z okazji pewnie skorzystali Bryanowie.

W drugim secie Francuz grający w parze z naszym tenisistą miał problemy już w gemie otwarcia. Udało się jednak wygrać gema. Przy stanie 2:1 polsko-francuska para zaprezentowała swoje wielkie umiejętności. Zagranie Kubota wywołało wielki podziw zarówno na trybunach, jak i u rywali:

Radość nie trwała jednak długo, ponieważ z czasem inicjatywę na placu gry przejęli Amerykanie. Bryanowie odebrali serwis Kubotowi i wyrównali na po 4. Decydujący cios zadali w 11. gemie. Po zmianie stron polsko-francuska para wyszła jeszcze na 30-0, ale cztery kolejny punkty zdobyli Bryanowie i to oni triumfowali.

O miejsce w półfinale gry podwójnej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2015 Bryanowie powalczą z Marcinem Matkowskim i Nenadem Zimonjiciem. Rozstawiona z numerem siódmym polsko-serbska para zwyciężyła Brytyjczyka Jamie'ego Murraya i Australijczyka Johna Peersa 6:3, 7:5.