XXI PÓŁMARATON JAWORSKI

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-06-01 11:03 | Zmodyfikowano: 2015-06-01 11:05
A|A|A

W dniu 7 czerwca 2015 w Jaworze odbędzie się po raz 21 Półmaraton Jaworski o Puchar Burmistrza Jawora. Jest to impreza sportowa o bogatej historii ponieważ pierwsza edycja odbyła się w 1995 r. Pomysłodawcami byli Stefan Mielczarek oraz Jan Wesół. Organizatorem imprezy jest od początku Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Jaworzanie” oraz Urząd Miejski w Jaworze. Od początku bieg przygotowuje obecny prezes TKKF w Jaworze Jan Czekiel – sprawdzony szkoleniowiec i trener biegów długich.

Półmaraton Jaworski na stałe wrósł w krajobraz Jawora i zajmuje stałe miejsce w sportowym kalendarzu tego miasta. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem oraz zyskuje uznanie biegaczy każdego zakątka kraju ze względu na trudną i malowniczą trasę oraz specyficzną atmosferę jaką budują osoby odpowiedzialne za jego przygotowanie.

Bieg rozgrywany jest w 26 kategoriach wiekowych. Uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal po zawodach.

Trasa biegu rozpoczyna się w Jaworskim Rynku o godzinie 10.00 a kończy metą na Ośrodku Wypoczynkowym „Jawornik”. Prowadzi przez okoliczne miejscowości wokół Jawora, które położone są w Parku Krajobrazowym „Chełmy”. Trasa jest znakiem charakterystycznym zawodów ze względu na wymagające podbiegi i malownicze widoki.

Od 2008 roku w ramach Półmaratonu Jaworskiego rozgrywany jest Bieg Strażacki im. Adriana

Od 2012 r. Bieg Strażacki został wpisany do „Centralnego Kalendarza Imprez Sportowych Państwowej Straży Pożarnej” Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Wraz z Półmaratonem Jaworskim corocznie odbywają się biegi dzieci i młodzieży, które są doskonałym sposobem na popularyzację biegania jako formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej wśród młodych osób.

Organizatorzy Półmaratonu Jaworskiego przewidują w tegorocznej edycji rekordową frekwencję uczestników. Jednocześnie zapraszają do udziału w biegu już 7 czerwca 2015 r.

Biuro zawodów na OW Jawornik czynne od godziny 7.30 do 9.30.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama