Czterech piłkarzy przedłużyło umowy z Chrobrym Głogów

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-06-02 19:47
A|A|A

fot. chrobry-glogow.pl

Na kolejkę przed końcem dolnośląski zespół jest już pewny utrzymania w pierwszej lidze, dlatego teraz rozpoczyna budowę drużyny na kolejne rozgrywki.

Chrobry przedłużył dziś umowy z bramkarzem Sławomirem Janickim, obrońcami Adam Samcem i Krzysztofem Ziemniakiem, oraz napastnikiem Michałem Bednarskim.

Najważniejszym graczem w tym gronie jest bez wątpienia Sławomir Janicki. 29-latek wystąpił w mijającym sezonie w 25 spotkaniach i puścił 26 bramek. Ósmiokrotnie zachowywał czyste konto.

Wpływ na taki wynik miał także Adam Samiec. 33-letni obrońca to najbardziej doświadczony zawodnik Chrobrego. Zespół z Głogowa szyki defensywne dobrze trzymał szczególnie w rundzie rewanżowej, w której stracił 12 bramek. Lepiej w obronie grały tylko trzy zespoły. Urodzony we Wrocławiu Samiec rozegrał w tym sezonie pierwszej ligi 31 spotkań i strzelił jednego gola - przeciwko Stomilowi Olsztyn w 26. kolejce.

Mniej meczów zanotował natomiast inny z defensorów - Krzysztof Ziemniak. 30-latek ma swoim koncie ma 21 spotkań i choć bramki nie zdobył, to trafiał do sędziowskich protokołów. Trzykrotnie na wiosnę otrzymał bowiem czerwoną kartkę (raz po dwóch żółtych).

Michał Bednarski jest z tego grona najmłodszy. Ma zaledwie 19 lat. Wychowanek Chrobrego zagrał w tym sezonie w dziewięciu spotkaniach. Na premierową bramkę wciąż musi jednak jeszcze poczekać, podobnie jak na pełny występ. Dwukrotnie wychodził w podstawowym składzie, a najdłużej grał w meczu z GKSem Katowice. Bednarski wszedł wtedy na boisko w 12 minucie i pozostał na nim do końcowego gwizdka.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama