Świdnica: Początek remontu na ulicy Sikorskiego

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-06-08 11:55 | Zmodyfikowano: 2015-06-08 11:56
A|A|A

fot. Michał Wyszowski (Radio Wrocław)

W związku z rozpoczynającą się dzisiaj przebudową ulicy Sikorskiego w Świdnicy, na wyjeździe w kierunku Strzegomia, został wprowadzony ruch jednokierunkowy. Droga jest przejezdna, jednak nie jest zbyt szeroka. Dlatego uważać powinni zwłaszcza kierowcy ciężarówek. Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu mówi, ze to dopiero początek utrudnień w tym miejscu:

Magdalena Dzwonkowska dodaje, że zmiany dotyczą także komunikacji miejskiej i lokalizacji przystanków:

Kierowcy, którzy jadą do Świdnicy od strony Strzegomia, na rondzie powinni zjechać na małą obwodnicę miasta.

Cały remont potrwa do połowy listopada.

Przebudowywany jest fragment drogi od skrzyżowania z ul. Langiewicza do rejonu zjazdu na Osiedle Nad Potokiem, przy Rondzie Solidarności. Szczegółowy zakres prac obejmuje: wykonanie nowego systemu odwodnienia ulicznego, oświetlenia, sieci wodociągowej oraz przebudowę sieci kolidujących. Jednocześnie droga zostanie wyposażona w nową nawierzchnię wraz z podbudową, chodniki i ścieżkę rowerową. Przebudowie ulegną istniejące zjazdy na posesje, skrzyżowania z ulicami gminnymi oraz przepust drogowy nad potokiem Jabłoniec.

- Wykonawca robót zobowiązany jest na całym odcinku prowadzonych robót zapewnić i utrzymać bezpieczeństwo poprzez właściwe wygrodzenie terenu i bezpośrednie zabezpieczenie głębokich wykopów. Ponadto pojazdy użyte do wykonywania robót będą odpowiednio oznakowane i oświetlone a teren przeznaczony dla ruchu pieszych odpowiednio utwardzony, jak również wyposażony w odpowiednie pomosty i kładki dla pieszych – podkreśla Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego ratusza.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama