Magistrat zaprasza interesantów do... oddawania krwi (CZYTAJ)

| Utworzono: 2015-06-15 08:39
A|A|A

fot. Wroclaw.pl

Pracownicy Urzędu Miejskiego we Wrocławiu będą mogli oddawać dziś przez kilka godzin krew i wesprzeć potrzebujących. Mobilny punkt poboru krwi będzie przy ul. Bogusławskiego 8-10 przed urzędem.

To pierwsza powszechna zbiórka krwi w magistracie. Organizuje ją miejski Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, który zaprasza nie tylko pracowników.

Zbliżają się wakacje, które są najtrudniejszym okresem w roku dla stacji krwiodawstwa – zapotrzebowanie na krew jest większe w szpitalach, a krwiodawców, a tym samym krwi brakuje. – W tym czasie może oczywiście oddać krew każdy chętny, nie tylko pracownicy urzędu, zachęcamy choćby interesantów – mówi Ewa Budych-Wicher z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

Dawcy, którzy chcą oddać krew w poniedziałek, 15 czerwca mogą się rejestrować i oddawać krew w godzinach 9.00 – 12.00, w specjalnie do tego przystosowanym krwiobusie. 

Każdego, kto odda krew Regionalna Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa obdaruje upominkiem. Co jest ważne: pracownicy stacji przypominają, że bezpośrednio przed i po oddaniu krwi nie wolno palić tytoniu.

Uwaga kierowcy! W związku z ustawieniem wozu do poboru krwi do popołudnia będzie obowiązywał w tym miejscu zakaz zatrzymywania się i postoju.

Termin akcji: 15 czerwca 2015 r.
Godziny rejestracji dawców: 9.00-12.00
Miejsce akcji: mobilny punkt do poboru krwi przed Urzędem Miejskim we Wrocławiu
ul. W. Bogusławskiego 8, 10

Należy mieć przy sobie dowód osobisty i przed oddaniem krwi wypić litr wody lub innych płynów i zjeść porządne, ale nie tłusty posiłek. 

Więcej informacji na stronie Wroclaw.pl

Inne akcje wyjazdowe RCKiK we Wrocławiu w okresie wakacji na stronie: 
www.rckik.wroclaw.pl/krwiodawstwo-Wakacje-2015-54-2.html

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama