Organizujemy ogólnopolską konferencję przed ESK 2016

| Utworzono: 2015-06-15 17:12 | Zmodyfikowano: 2015-06-18 08:32
A|A|A

"Zamieszani w kulturę" - to hasło ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Radio Wrocław. 17 czerwca do stolicy Dolnego Śląska przyjechali przedstawiciele Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dziennikarze, szefowie stacji oraz przedstawiciele działów finansowych rozgłośni z całego kraju omawiają ofertę kulturalną Polskiego Radia ze szczególnym uwzględnieniem działań propagujących Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016. Konferencja będzie okazją do rozmów o udziale w tym przedsięwzięciu najważniejszych instytucji kulturalnych Wrocławia. Uczestnicy spotkania odwiedzą miedzy innymi Narodowe Forum Muzyki, Operę, Teatr Muzyczny Capitol, Zakład Narodowy im. Ossolińskich oraz Halę Stulecia.

Goście z całego kraju zapoznają się też z pierwszą odsłoną programu ESK 2016. Konferencja potrwa do piątku 19 czerwca. Wrocław nie bez powodu jest gospodarzem tego spotkania. To właśnie tutaj powstało jedyne w Polsce tematyczne radio poświęcone wyłącznie kulturze.

Radio Wrocław Kultura nadaje w cyfrowym systemie DAB + oraz w internecie na radiokultura.prw.pl i i aplikacjach mobilnych.

Gotowa do ściągnięcia jest aplikacja mobilna Radia Wrocław Kultura na platformę Android, iOS i Windows Phone.

Aplikacja jest dostępna w tutaj (KLIKNIJ W OBRAZEK i POBIERZ ZA DARMO)

Radio Wrocław Kultura nadaje od 1 stycznia w systemie DAB+, dzięki któremu Słuchacze dostają znacznie lepszej jakości dźwięk. Potrzebny jest co prawda specjalny odbiornik, ale warto w niego zainwestować, bo to skok w inną rzeczywistość - przekonują specjaliści. Odbiornik można zaprogramować tak, aby np. ulubiona audycja sama się nagrała, można też zrobić pauzę i wrócić do wiadomości za kilka minut. Decydując się na radio cyfrowe, poszerzamy zestaw ulubionych stacji o nowe kanały, technologicznie niedostępne dla tradycyjnych odbiorników FM. Szeroka gama produkowanych urządzeń sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Do wyboru są m.in. tunery internetowe czy stacje dokujące dla iPodów.

Dotychczas żaden kraj nie zdecydował się na przejście wyłącznie na nadawanie cyfrowe i wyłączenie nadajników analogowych. Powszechnie stosowaną praktyką jest równoległe nadawanie przez stacje sygnału analogowego i cyfrowego. Unia Europejska rekomendowała niegdyś całkowite przejście na radiowe nadawanie cyfrowe do roku 2015, ale ostatecznie wycofano się z tego terminu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama