Pobił rekord Polski! Zdobył 28 szczytów w 76 godzin (WIDEO)

| Utworzono: 2015-06-27 16:25 | Zmodyfikowano: 2015-06-28 14:08
A|A|A

fot. www.facebook.com/gorskierekordy

W sobotę około godz. 22.30 miał się pojawić na Śnieżce, która była ostatnim szczytem na liście. Dotychczasowy rekord to 89,5 godziny. Od samego startu o odpoczynku można tylko pomarzyć. - Tylko w samochodzie, który dowozi go do podnóża kolejnego szczytu - opowiadał portalowi www.prw.pl o swoim bratanku Piotr Leszek, który relacjonował nam przebieg całego wydarzenia. - Ekipa czeka w "Domu Śląskim" i zaraz szykujemy się do wejścia na Śnieżkę - napisał do nas o godz. 21.27. Poniżej dalszy ciąg nocnej relacji:

Godz. 23.21
"jesteśmy na Śnieżce czekamy"

Godz. 23.49
"Jest wietrznie mglisto temp. około 8 stopni, ale nie pada"

Godz. 00.19
"jeszcze czekamy"

To relacja jego wujka, nieco inaczej wyglądało to na profilu Grzegorza. Górskie Rekordy, mimo że odległość już niewielka, zaobserwowały gorszą pogodę:

Godz. 23:20
"Leszek zszedł ze Skalnika. To był długi bieg. Pada jest bardzo ślisko"

Poniżej odczyt z GPS-a z godz. 1.23. Chwilę później wujek Piotr pisze do nas ze szczytu Śnieżki. Jest godz. 1.32. "W 11 osób czekamy jeszcze, zaczęło padać, a Grzegorz jeszcze idzie".

A po chwili - w tej samej minucie: Jest! 76 godzin i nowy rekord Polski! Zdjęcie rekordzisty zostało zrobione kilka sekund później.

Gratulujemy!

Poprzedni rekord w 2013 roku ustanowili Agnieszka Korpal i Grzegorz Łuczko. Grzegorz Leszek wystartował 24 czerwca ok. godz. 21.30 - na mecie był 28 czerwca ok. godz. 1.30. Poniżej Korona Gór Polskich, którą zdobył (kolejność od najwyższego szczytu, kolejność zdobywania była inna)

1. Rysy (Tatry) 2499 m. n.p.m.
2. Babia Góra (Beskid Żywiecki) 1725 m. n.p.m.
3. Śnieżka (Karkonosze) 1602 m. n.p.m.
4. Śnieżnik (Masyw Śnieżnika) 1425 m. n.p.m.
5. Tarnica (Bieszczady) 1346 m. n.p.m.
6. Turbacz (Gorce) 1310 m. n.p.m.
7. Radziejowa (Beskid Sądecki) 1262 m. n.p.m.
8. Skrzyczne (Beskid Śląski) 1257 m. n.p.m.
9. Mogielica (Beskid Wyspowy) 1171 m. n.p.m.
10. Wysoka Kopa (Góry Izerskie) 1126 m. n.p.m.
11. Rudawiec (Góry Bialskie) 1112 m. n.p.m.
12. Orlica (Góry Orlickie) 1084 m. n.p.m.
13. Wysoka (Wysokie Skałki) Pieniny 1050 m. n.p.m.
14. Wielka Sowa (Góry Sowie) 1015 m. n.p.m.
15. Lackowa (Beskid Niski) 997 m. n.p.m.
16. Kowadło (Góry Złote) 989 m. n.p.m.
17. Jagodna (Góry Bystrzyckie) 977 m. n.p.m.
18. Skalnik (Rudawy Janowickie) 945 m. n.p.m.
19. Waligóra (Góry Kamienne) 936 m. n.p.m.
20. Czupel (Beskid Mały) 933 m. n.p.m.
21. Szczeliniec Wielki (Góry Stołowe) 919 m. n.p.m.
22. Lubomir (Beskid Makowski) 904 m. n.p.m.
23. Biskupia Kopa (Góry Opawskie) 889 m. n.p.m.
24. Chełmiec (Góry Wałbrzyskie) 851 m. n.p.m.
25. Kłodzka Góra (Góry Bardzkie) 765 m. n.p.m.
26. Skopiec (Góry Kaczawskie) 724 m. n.p.m.
27. Ślęża (Masyw Ślęży) 718 m. n.p.m.
28. Łysica (Góry Świętokrzyskie) 612 m. n.p.m.

Wujek Piotr z rekordzistą:

Na zdjęciu Zbigniew Leszek (ojciec) czeka przy schronisku "Dom Śląski" na syna. Obok ekipa i sam śmiałek trochę wcześniej, o godz. 19.26 na Wielkiej Kopie.

Grzegorz Leszek swój rajd rozpoczął w Bieszczadach. Pierwszym celem była Tarnica, a potem także m.in. szczyty: Lackowa, Radziejowa, Wysoka i chyba najtrudniejszy - Rysy. Zdobył także Turbacz, Mogielnicę, Lubomir, zaatakował Łysicę. Lista jest długa. Wyniki świetne. W 26 minut pokonał Szczeliniec, w sobotę o godz. 15.22 był już na Ślęży, skąd wyruszył w Kotlinę Jeleniogórską.

Trasę między szczytami razem ze swoją ekipą pokonywał samochodem. Na górę musiał jednak już biec o własnych siłach.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII

Całą trasę można było prześledzić tutaj: www.facebook.com/gorskierekordy oraz za pomocą nadajnika GPS na stronie http://app.trackcourse.com/view/gorskie-rekordy

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~zuza
2015-07-01 14:17:53
z adresu IP: (89.218.xxx.xxx)
Ocena: 6
bo komentarz ma prawo napisać tylko wujek Piotrek, ciocia Jadzia i siostra Asia (mam nadzieję że nie trafiłem z imionami bo jeszcze mnie też Zbigniew Leszek pociągnie do odpowiedzialności karnej za obrażanie jego rodziny). Innym od artykułu wara ! tu można pisać tylko pochlebne opinie. A nich ktoś spróbuje skrytykować Grzesia - za to od razu sąd i prokuratura. śmiechu warte to cale zaliczanie gór na czas i postawa całej rodzinki nabuzowanej rekordem pociechy.
~Jerzy
2015-07-01 13:39:42
z adresu IP: (200.54.xxx.xxx)
Ocena: 10
Panie Leszek, a czy za napisanie, że pana syn nie zdobył najwyższych szczytów pasm górskich, bo np. najwyższym szczytem w Górach Wałbrzyskich jest Borowa a nie Chełmiec, tak samo inny jest najwyższy szczyt w Górach Bardzkich, Kaczawskich, Stołowych, Złotych, Bystrzyckich itd. też grozi sprawa karna? Przecież to są fakty! Dlaczego obarcza pan innych winą za ignorancję geograficzną swojego syna? To że pan bezkarnie łamie przepisy w Karkonoskim Parku Narodowym i później się tym publicznie chwali w internecie - też jest prawdą. Więc po co to pieniaczenie? Widać prawdą jest to co napisali o panu poprzednicy. A opinię o wyczynie pana syna każdy ma prawo napisać - pomysł może ciekawy, ale na pewno też kontrowersyjny. Mnie na przykład nie bawią takie rekordy w zaliczaniu, co nie oznacza, że wyrażając taką opinię od razu ktoś się musi obrazić z tego powodu. Mniej emocji a więcej dystansu panie Leszek (także do rekordów swojego syna) - to naprawdę pomaga. Wydaje mi się, że góry powinny uczyć takich rzeczy. Z turystycznym pozdrowieniem od turysty, który był na wszystkich wymienionych górach, ale nigdy nie miał potrzeby bić rekordów :)
~Zbigniew Leszek
2015-07-01 10:43:44
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -14
Chciałbym przestrzec wszystkich, którzy naruszą prawo - wbrew temu, co czasem wam się wydaje, w Internecie nie jesteście zupełnie bezkarni. - Na podstawie przepisów Kodeksu karnego (art. 212) - Gwarantuję, jeśli ktoś napisze obraźliwy i nieprawdziwy teks na mojego syna spotkamy się w sądzie, a kasy na to nie pożałuję - na mój temat możecie sobie pisać mam to w d... ale od Grzegorza wara.
~Mariusz G
2015-07-01 08:34:56
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -10
Łatwo, nawet niektórym bardzo łatwo łatwo przychodzi krytyka tego co zrobił Grzesiek. Cwaniaczki jesteście przed komputerem!!! Wsiadajcie w auta z własną ekipą i pobijcie ten rekord !!!!! Chętnie wam pogratuluje. A co do Leszków to coś przynajmniej robią, i nie wiem gdzie tu jest kompromitacja, natomiast widzę bardzo wyraźnie ludzką zazdrość i zawiść komputerowych palantów którzy szukają okazji jak tu komuś dowalić. I jeszcze raz -trenujcie i bijcie ten rekord !!!! Nie kompromitujcie się komentarzami tylko do dzieła . Powodzenia .
~kowary
2015-06-30 13:23:29
z adresu IP: (178.32.xxx.xxx)
Ocena: 11
wszystkie Leszki to tacy sami pseudo turyści.Widocznie mają to w genach.Tata (Zbigniew Leszek ) też tylko publicznie się kompromituje robiąc z siebie nie wiem jakiego animatora turystyki a wali w swoich żenujących artykułach babola za babolem , które wzyscy wytykają i potem tylko odszczekuje na forach tym którzy to zauważą. albo notorycznie łamie przepisy w parkach narodowych i potem sie tym chwali w necie .
~Ryhor
2015-06-30 10:28:19
z adresu IP: (37.31.xxx.xxx)
Ocena: -7
Gratuluję. Fajna zabawa. Olej Pan tych hejterów.
~Ten co wie
2015-06-30 01:18:51
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 3
Te jego 28 górek jest niczym z chociażby jednym wejściem na Żabiego Konia w Tatrach.
~jurek
2015-06-29 19:00:04
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 7
A ile ludzi wcześniej próbowało pobić ten "rekord"? Nie sadzę żeby znalazło się wielu takich głupków. Równie dobrze mógł wsiorbać nosem makaron a potem chwalić się że pobił jakiś "rekord" Polski a może i świata. ps. widzę, że rodzinka i znajomi czuwają na forum i obrzucają g..nem każdego kto ośmieli się podać w wątpliwość sensowność tego pożal się Boże "projektu". Ale oceny przy komentarzach wszystko mówią.
~Skart
2015-06-29 17:55:50
z adresu IP: (89.68.xxx.xxx)
Ocena: 7
Żadnego rekordu nie pobił. Zasady rekordu KGP (nota bene bezsensownego w samej swej istocie) są od dobrych kilkunastu lat jasne: na każdą górę wchodzi cała ekipa (nie ma etatowego szofera), a czas zatrzymujemy po ZEJŚCIU z ostatniej góry. Ale może dostać pamiątkowy dyplom - na pocieszenie i zachętę.
~Aleksander
2015-06-29 13:47:51
z adresu IP: (185.26.xxx.xxx)
Ocena: 8
Zabawa dla zakompleksionych. Gość musiał udowodnić innym że jest coś wart. I udowodnił - swoją głupotę. Te wszystkie korony, rekordy zdobywają nie pasjonaci gór tylko napinacze którzy bez tego w ogóle by nie wyszli w góry.
~Bolo
2015-06-29 13:18:35
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 7
Fajnie. Ale po co?
~WOLK13
2015-06-29 10:37:18
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 4
Poprzedniego pewnie powstrzymała Zakopianka :D
~starerowerypoznan
2015-06-28 23:14:41
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: -8
Gratulujemy wyczynu. A hejterom... zróbcie to sami. Jesteśmy pewni ze rekord zostanie szybko pobity bo o to chodzi.
~hmmmm
2015-06-28 22:43:36
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 7
agnieszka korpal i grzegorz łuczko ustanawiając poprzedni rekord sami kierowali samochodem - nie mieli wsparcia....
~zimoroek83
2015-06-28 21:49:21
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: -8
Mi zajęło to 2 lata i wiem że niektóre szczyty do łatwych nie należą także gratuluję :-)
~wal
2015-06-28 16:46:42
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -7
Gratulacje!
~Wariant R
2015-06-28 15:51:42
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 9
Cienias, nie dość że wszedł na łatwe pagórki na jakie wchodzą nawet kilkuletnie dzieci to jeszcze pod każdy ten pagórek podwieźli go autem. Niech cienias zrobi klasycznie coś na wschodniej Mnicha to pogadamy.
~damian
2015-06-28 15:00:01
z adresu IP: (93.158.xxx.xxx)
Ocena: 13
gość większość trasy pokonał samochodem. cienki leszcz próbujący robic z siebie rekordzistę niewiadomo czego -chyba głupoty .
~Patryk
2015-06-28 14:25:21
z adresu IP: (31.183.xxx.xxx)
Ocena: -5
Jak dla mnie to szaleństwo, ale winszuję determinacji, charakteru i kondycji.
~ceber
2015-06-28 14:19:34
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: -3
Zuch! A teraz dodawaj czołówkę, w piątek jadę w góry ;) jeszcze raz gratulacje!
~Ola
2015-06-28 10:55:33
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: -5
gratulacje Grzesiu :)
~Zbigniew Leszek
2015-06-28 10:22:43
z adresu IP: (185.25.xxx.xxx)
Ocena: -9
Grzesiu GRATULACJE od Mamy Taty i brata Pawła
~seba78
2015-06-28 09:42:30
z adresu IP: (88.220.xxx.xxx)
Ocena: -8
Szczerze Gratuluję .
~Monika
2015-06-28 07:13:16
z adresu IP: (82.139.xxx.xxx)
Ocena: -8
Gratuluję!
~Spiity Gonzales
2015-06-27 22:15:43
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: -6
Szczerze podziwiam.Trzymaj się chłopie.Powodzenia.
~yes
2015-06-27 20:46:46
z adresu IP: (31.2.xxx.xxx)
Ocena: -10
Trzymam kciuki, za pomyslne zdobycie wszystkich szczytow.