Dyskobol Śląska coraz bliżej triumfu w Diamentowej Lidze

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-07-30 19:32 | Zmodyfikowano: 2015-07-30 19:34
A|A|A

fot. Facebook

Tym samym Małachowski jest coraz bliżej wywalczenia głównego trofeum za zwycięstwo w całym cyklu: czterokaratowego diamentu i 40 tys. dolarów. W Sztokholmie zawodnik Śląska Wrocław w ostatniej próbie uzyskał 65,95 m co jest jego najlepszym rezultatem w sezonie. To czwarte zwycięstwo Małachowskiego w szóstym mityngu Diamentowej Ligi. Polak triumfował wcześniej w Szanghaju, Eugene i Paryżu oraz był trzeci w Oslo. Na podium nie udało mu się stanąć jedynie w Londynie, gdzie zajął 4. miejsce.

Do rozegrania zostały już tylko finałowe zawody Diamentowej Ligi, które odbędą się po mistrzostwach świata w Pekinie (22-30 sierpnia) w Szwajcarii. Małachowskiemu triumf w klasyfikacji generalnej może odebrać już tylko inny z naszych reprezentantów - Robert Urbanek, który w Sztokholmie był trzeci. Polaków przedzielił Belg Philip Milanov.

Obecnie wicemistrz olimpijski z Pekinu ma w klasyfikacji generalnej Diamentowej Ligi 17 punktów, a Urbanek - 11. W ostatnich zawodach pula punktów za miejsca na podium będzie mnożona razy dwa. Zamiast 4, 2 i 1, medaliści otrzymają ich odpowiednio: 8, 4 i 2.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama